НОВИНИ

"Угорщина повинна інакше вирішувати проблеми з Києвом". У конфлікт між країнами може втрутитися генсек НАТО

Варто зазначити, що Угорщина вже втретє блокує проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензію до мовної статті українського закону про освіту.

В суботу, 26 червня, під засідання Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві делегати від Литви та Канади заявили, що Угорщина не має блокувати співпрацю України та НАТО та повинна інакше вирішувати свої проблеми з Києвом. Про це повідомляє "Укрінформу".

 

"Одна з країн Вишеградської групи намагається використовувати НАТО як інструмент для блокування зустрічі НАТО-Україна. Це неприпустимо, і тому прошу наших угорських колег, аби вони сприяли тому, щоб угорський уряд не використовував НАТО як інструмент розв'язування проблем між Україною та Угорщиною"- наголосила делегат від Литви.

 

За словами делегата від Канади, що він відвідував школи нацменшин в Україні і там поважається право до використання рідних мов. Він підкреслив, що не має нічого дивного в тому, що переглядається внутрішнє законодавство з метою пропагування рідної мови, адже це робиться в усіх країнах.

 

"Блокування однією країною процесу євроатлантичної інтеграції України для нас виглядає дуже проблематично і дивно з політичної точки зору",- констатував делегат ПА НАТО від Канади.

 

У свою чергу представник від Угорщини зазначив, що Будапешт "завжди демонстрував солідарність з Україною і НАТО".

 

"Угорщина завжди солідаризувалася з Україною і буде підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, і засуджує нелегальну анексію Криму з боку Росії. Але новим законом про освіту влада України замість зближення із Заходом будує націоналістичну країну" - підкреслив депутат угорського парламенту.

 

Окрім цього, глава МЗС Польщі Яцек Чапутович висловив сподівання, що усі сумніви буде розвіяно, що дасть можливість провести засідання Комісії НАТО-Україна.

 

Він додав, що говорив на цю тему декілька днів тому з угорським колегою Петером Сіярто і в наступний вівторок поговорить про це з главою українською дипломатії Павлом Клімкіним.

 

"Думаю, що це - суперечка у колі сім’ї. Треба вивчити проблему і запропонувати вирішення, яке розвіє усілякі сумніви. Можливо, доцільно було б долучити третю сторону, яка допоможе, наприклад, генсека НАТО. Думаю, він має певні інструменти, аби вирішити цю проблему”,- констатував Чапутович.  

 

Як відомо, Угорщина вже втретє блокує проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензію до мовної статті українського закону про освіту.

 

Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив про намір блокувати участь президента Петра Порошенка у саміті НАТО, який призначений на липень 2018 року, якщо Україна не змінить закон про освіту.

 

Крім того, він висловив стурбованість щодо намірів Міністерства оборони України відновити військову частину у Берегові (Закарпатська область).