Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що всі союзники НАТО підтримали рішення Сполучених Штатів Америки офіційно вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності через невиконання пакту Росією. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.
Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції у Брюсселі.
"Рішення НАТО підтримали всі союзники НАТО, тому що договір не може бути ефективним, якщо його дотримується тільки одна сторона. Росія несе відповідальність за припинення договору", – зауважив він.
За його словами, Альнс не відповідатиме контрзаходами на дії РФ, тобто не розміщуватиме нові ракети у Європі.
? LIVE ?
Press point on the Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty #INFTreaty
? @NATO, #Brussels https://t.co/GJcOUH1DtC
— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) August 2, 2019
"Ми не хочемо нової гонки озброєнь, саме тому ми відповідатимемо зважено та відповідально, а також будем надалі підтримувати та посилювати контроль над озброєнням", – наголосив Столтенберг.
Нагадаємо, 2 серпня США офіційно виходять з ДРСМД для розробки власних нових боєголовок після того, як росіяни відмовилися знищувати свої нові ракети, які, за словами НАТО порушують пакт.
3 липня президент Росії Владімір Путін підписав закон про зупинку Росією дії Договору про ракети середньої та малої дальності.
Раніше Путін підписав указ про призупинення виконання ДРСМД.
2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.
Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень ДРСМД, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.
Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.
4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням ДРСМД є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.
Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.