Порошенко заявив, що Україна може розпочати створення високоточної ракетної зброї

11 Березня 2019, 14:44

Президент Петро Порошенко повідомив, що після руйнування Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, в Україні на порядку денному питання про створення високоточної ракетної зброї підвищеного радіусу дії. Про це в понеділок, 11 березня, він заявив під час засідання Ради регіонального розвитку Житомирщини.

 

"На порядку денному питання про створення високоточної ракетної зброї підвищеного радіусу дії, яка здатна вражати цілі далеко в тилу противника. Ми ще більше зміцнимо нашу армію, ми збільшимо гарантію безпеки кожного українця", – підкреслив Порошенко.

 

Він нагадав, що Україна дотримувалася певних обмежень, які накладав ДРСМД, що діяв з часів СРСР.

 

"Тепер Росія, послідовно створюючи нові і нові загрози для європейської безпеки зруйнувала, знищила цей договір", – наголосив президент.

 

За його словами, "висновки з нової ситуації роблять усі наші партнери".

 

"США юридично вийшли з цього договору. Зробили висновки і ми. Нашим конструкторським бюро, нашій промисловості тепер не зв’язують руки жодні обмеження дальності польоту ракет", – підкреслив Порошенко.

 

Як повідомлялося, 4 березня президент Росії Владімір Путін підписав указ про призупинення виконання Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.