Польща заявила, що голосуватиме проти можливих санкцій щодо Угорщини

13 Вересня 2018, 09:37

У Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що Варшава голосуватиме в європейських організаціях проти можливих санкцій щодо Угорщини. Про це йдеться на сайті дипвідомства.

 

Зазначається, що польське МЗС  із занепокоєнням стежить за  рішенням Європарламенту, який  схвалив штрафну процедуру щодо Будапешта через порушення принципів правової держави.

 

На думку Польщі, кожна держава-член ЄС має право здійснювати внутрішні реформи.

 

"Кожна держава-член ЄС має суверенне право здійснення внутрішніх реформ, які вона вважає доцільними. Дії, спрямовані проти держав-членів, служать лише поглибленню розбіжностей у ЄС, збільшуючи недовіру громадян до європейських інституцій. Польща буде голосувати в європейських організаціях проти можливих санкцій щодо Угорщини", – йдеться у заяві.

 

 

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що рішення Європарламенту про початок санкційної процедури є "помстою" європейських політиків за угорську міграційну політику. 

 

Як повідомлялося, 12 вересня Європарламент схвалив штрафну процедуру щодо Угорщини. Санкції проти Будапешта підтримала необхідна більшість у дві третини від загальної кількості депутатів.

 

11 вересня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан почав готувати своїх прихильників до потенційного програшу у результаті ключового голосування Європейського парламенту  щодо верховенства права в Угорщині. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня стало відомо, що Європарламент обговорить, чи варто запроваджувати дисциплінарні санкції проти Угорщини.  Так, європейські депутати вирішать, чи уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана створює серйозний ризик для цінностей ЄС через свою політику. Йдеться про статтю 7 Лісабонського договору , яка передбачає, що до країни-члена ЄС можуть бути введені санкції за різноманітні порушення. Орбана звинувачують у проведенні кампаній на антиіміграційній платформі (закону "Стоп Сорос", – Ред.) , порушенні свободи слова, права меншин, незалежності судів. 

 

Додамо, 19 лютого Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати зусилля ООН і ЄС з розширення міграції. 19 липня Єврокомісія вирішила подати до суду ЄС проти Угорщину через недотримання Будапештом європейського законодавства в сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів. 25 липня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт офіційно вийшов з переговорного процесу щодо впровадження міграційного пакту ООН.