Удар коаліції по Сирії та нові санкції проти Росії. Головне за вихідні

16 Квітня 2018, 08:42

Цими вихідними США, Франція та Велика Британія завдали точкових ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Сирії хімічної зброї проти цивільних, у МЗС Росії заявили, що при отруєнні Сєргєя і Юлії Скріпалєй було використано речовину BZ, яка стояла на озброєнні США і Великобританії, а також США та Велокобританія анонсували нові санкції проти Росії.

 

Удар США та союзників по Сирії

 

                                                                     

В ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали точкових ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Сирії Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса.

 

 

 

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима. В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль, Туреччина висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили. Україна висловила солідарність зі США, Великою Британією та Францією і заявила, що підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, яке призвело до численних жертв серед мирного населення.

 

Окрім цього, Франція оприлюднила доповідь про ймовірне застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума 7 квітня і звинуватила президента Росії Башара Асада у застосуванні хімічної зброї.

 

"Кілька смертоносних хімічних атак відбулися в місті Дума в кінці дня суботи, 7 квітня 2018 року, і ми оцінюємо з високим ступенем впевненості, що вони були виконані сирійським режимом", – йдеться в документі.

 

МЗС Росії заявив, що Скріпаля отруїли речовиною з країн НАТО

 

 

Глава МЗС Російської Федерації Сєргєй Лавров заявив, що при отруєнні Сєргєя і Юлії Скріпалєй було використано речовину BZ, яка стояла на озброєнні США і Великобританії. За його словами, Москва звернулась до ОЗХЗ з питанням, "чому інформація, яка відобразила висновки фахівців з лабораторії міста Шпіц, взагалі була опущена в підсумковому документі".

 

В свою чергу, Міністр закордонних справ Нідерландів Стефан Блок наголосив, що дані Росії про виготовлення "Новічка" на Заході є відволіканням. За його словами, з Росії постійно надходить потік дезінформації і їхні заяви щодо виготовлення "Новічка" є нічим іншим як відволіканням

 

Як повідомлялося, 12 квітня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) оприлюднила результати розслідування у справі про отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері.  Зокрема, фахівці ОЗХЗ заявили, що екс-полковник ГРУ був отруєний нервово-паралітичною речовиною. Зазначається, що  організація "підтверджує висновки британського розслідування, що стосуються речовини, застосованої в Солсбері".

Нові санкції проти Росії

 

 

Велика Британія анонсувала нові фінансові заходи проти російських бізнесменів в Британії. 

 

Прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей наголосила, що Лондон розглядає різні варіанти дій щодо розміщених в королівстві незаконних фінансів російських бізнесменів і чиновників. Таким чином, оточення президента Росії Владіміра Путіна може зіткнутися з подальшими економічними санкціями.

 

Натомість, Сполучені Штати Америки заявили, що 16 квітня оголосять про нові санкції у зв'язку з ситуацією в Сирії. Про це повідомила постійного представника США при ООН Ніккі Хейлі.

 

Євросоюз сказав "ні" Туреччині щодо вступу до ЄС

 

 

Європейська комісія назвала незадовільним ступінь готовності Туреччини до вступу в Європейський Союз. Про це йдеться у звіті Єврокомісії щодо ситуації в Туреччини.

 

"Туреччина зробила великі кроки в напрямку від ЄС", – йдеться в документі.

 

Для виправлення ситуації Єврокомісія закликає Туреччину в першу чергу ліквідувати надзвичайний стан, введений після спроби державного перевороту в 2016 році. Також країні рекомендують припинити ослаблення ефективного розподілу гілок влади у політичній системі, включаючи необхідність поглибленої співпраці з Радою Європи.