НОВИНИ

В МЗС Росії заявили, що Скріпаля та його дочку отруїли речовиною з країн НАТО

Лавров висловив переконання, що в лабораторії в Шпіці працюють професійні вчені, які дорожать своєю репутацією.

Глава МЗС Російської Федерації Сєргєй Лавров заявив, що при отруєнні Сєргєя і Юлії Скріпалєй було використано речовину BZ, яка стояла на озброєнні США і Великобританії. Про це повідомляє РИА -Новости.

 

"Нам стало відомо за інформацією зі швейцарського центру радіологічного та хімікорадіологічного аналізу в місті Шпіц, інформація була отримана на умовах конфіденційності. Фахівці цього центру 27 березня завершили дослідження зразків, які були спрямовані їм з ОЗХЗ, зразків, які були по лінії ОЗХЗ відібрані на місці події в Солсбері", - наголосив Лавров.

 

Він висловив переконання, що в лабораторії в Шпіці працюють професійні вчені, які дорожать своєю репутацією.

 

"За підсумками проведеної експертизи в пробах виявлені сліди токсичного хімікату BZ і його прекурсори, які належать до хімічної зброї другої категорії відповідно до Конвенції щодо заборони хімічної зброї. BZ є нервово-паралітичною речовиною, що тимчасово виводить людину з ладу. Психотоксичний ефект досягається через тридцять-шістдесят хвилин після застосування і триває до чотирьох діб. Дана рецептура перебувала на озброєнні армії США, Великобританії та інших країн НАТО. В СРСР і Росії розробок подібних хімічних з'єднань не здійснювалося" - додав Лавров.

 

За словами Лаврова, Москва звертається до ОЗХЗ з питанням, "чому інформація, яка відобразила висновки фахівців з лабораторії міста Шпіц, взагалі була опущена в підсумковому документі".

 

Нагадаємо, 12 квітня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) оприлюднила результати розслідування у справі про отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері.  Зокрема, фахівці ОЗХЗ заявили, що екс-полковник ГРУ був отруєний нервово-паралітичною речовиною. Зазначається, що  організація "підтверджує висновки британського розслідування, що стосуються речовини, застосованої в Солсбері".

 

5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде пібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.