НОВИНИ

Єврокомісія констатувала неготовність Туреччини до вступу в ЄС

Варто зазначити, що Єврокомісія відзначила у документі серйозний відкат Туреччини у сфері верховенства закону, свободи слова і незалежності судової системи.

Європейська комісія вважає незадовільним ступінь готовності Туреччини до вступу в Європейський Союз. Про це йдеться у звіті Єврокомісії щодо ситуації в Туреччини.

 

Єврокомісія відзначила у документі серйозний відкат Туреччини у сфері верховенства закону, свободи слова і незалежності судової системи.

 

"Туреччина зробила великі кроки в напрямку від ЄС", - йдеться в документі.

 

Для виправлення ситуації Єврокомісія закликає Туреччину в першу чергу ліквідувати надзвичайний стан, введений після спроби державного перевороту в 2016 році. Також країні рекомендують припинити ослаблення ефективного розподілу гілок влади у політичній системі, включаючи необхідність поглибленої співпраці з Радою Європи.

 

Єврокомісія констатує "серйозний рецидив в області правосуддя, реформі державного управління, основних прав і свободи слова". Крім того, прогнозуються подальші рецидиви "в зростаючій кількості в інших сферах".

 

Окрім цього, Брюссель похвалив Туреччину тільки за "просунуту ринкову економіку". Крім того, відзначається, що Туреччина зробила "видатні зусилля" для прийому понад більш ніж чотирьох мільйонів біженців.

 

Варто зазначити, Туреччина отримала статус країни-кандидата на членство в ЄС у грудні 1999 року.

 

Як повідомлялося у вересня, парламентарії Молдови, України та Грузії планують звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.