НОВИНИ

ОЗХЗ опублікувала результати розслідування щодо справи Скріпаля

За даними звіту, хімречовина була виявлена ​​у зразках крові, взятих у Скрипалів та сержанта Ніка Бейлі, працівника поліції, який також постраждав унаслідок отруєння нервовим агентом.

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у четвер, 12 квітня, оприлюднила результати розслідування у справі про отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері. Про це повідомляє британський телеканал Sky News з посиланням на джерела.

 

Зокрема, фахівці ОЗХЗ заявили, що екс-полковник ГРУ був отруєний нервово-паралітичною речовиною.

 

Зазначається, що  організація "підтверджує висновки британського розслідування, що стосуються речовини, застосованої в Солсбері".

 

 

У свою чергу, у доповіді не вказується, що мова йде саме про "Новачок", про який говорила прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей та глава МЗС Борис Джонсон. Так, джерело походження речовини у звіті організації не згадується.

 

Дослідження показали, що нервовий агент був виявлений у зразках навколишнього середовища, зібраних у місті Солсбері.

 

Водночас аналізи крові підтвердили, що хімічна речовина  була виявлена ​​у зразках крові, взятих у Скрипалів та сержанта Ніка Бейлі, співробітника поліції, який також постраждав унаслідок отруєння.

 

 

 

 

За даними доповіді, хімічна речовина має "високу чистоту", у якій повністю відсутні домішки.

 

Крім того, міністр закордонних справ Борис Джонсон назвав результати "остаточними".

 

"Немає сумнівів, що було використано, і не існує альтернативного пояснення того, хто був відповідальним - тільки в Росії є засоби, мотиви та записи", - наголосив він.

 

За словами джерел з дипвідомства Британії, доповідь посилює розслідування про те, що Росія є джерелом хімічної речовини.

 

Як відомо, ОЗХЗ було доручено ідентифікувати хімічну речовину, а не приписувати її походження або визначити вину за отруєння.

 

Нагадаємо, 12 квітня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила, що завершила роботу над вивченням обставин отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Солсбері. Речник британського МЗС повідомив, що міністерство звернулось до ОЗХЗ з проханням направити звіт із висновками розслідування всім державам-членам організації.

 

Як повідомлялось, у Гаазі під час закритого засідання виконавчої ради Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) не підтримали пропозицію Росії щодо спільного розслідування отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії у британському місті Солсбері. 

 

5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде про нібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.  

 

29 березня BBC повідомило, що Юлія Скріпаль, дочка колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, яких отруїли на території Великої Британії, прийшла до тями та почала розмовляти.

 

Раніше стало відомо, що Юлія Скріпаль вийшла з критичного стану. 

 

23 березня у Великій Британії суддя заявив, що токсин військового класу, яким здійснили хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєрєгєя Скріпаля Росії і його доньку у Солсбері, може поставити під загрозу їхню розумову дієздатність.

 

22 березня у Великій Британії доставили до лікарні другого поліцейського, який розслідував отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.