У Росії на вихідних розбився пасажирський літак із 71 людиною на борту; в Україні помер академік НАН України Мирослав Попович; а в Сирії збили ізраїльський винищувач F-16.
Тиждень.ua зібрав основні події, що відбулися на вихідних.
Завершення декомунізації в Україні
Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович 10 лютого заявив, що в Україні фактично завершилася декомунізація.
"Декомунізація в контексті позбавлення символів тоталітарного режиму фактично завершена. У нас відбулося перейменування населених пунктів – близько тисячі. Це майже всі. Кажу, що майже, тому що після перейменування виявилися 9 чи 10 неочевидних комуністичних назв, тим не менше вони підпадають під дію закону про декомунізацію", – сказав він.
За його даними, в Україні демонтували майже всі пам’ятники Леніна.
Убивства цивільних осіб
У Києві офіцер, який нещодавно повернувся із зони АТО, вбив чоловіка у відповідь на зауваження. Інцидент стався 10 лютого на автобусній зупинці біля станції метро "Чернігівська" близько 13:00. Зловмисника вже затримали та оголосили про підозру за статтею про умисне вбивство.
"Молодший лейтенант Б. (1990 р.н, контрактник в/ч з місцем постійної дислокації – Біла Церква) ударом ножа в область серця вбив громадянина Ю. (1983 р.н.)", – йдеться в повідомленні.
Крім того, штаб АТО 10 лютого повідомив, що в Донецькій області поліцейський під час сварки застосував табельну зброю проти цивільної особи, у результаті чого вона загинула.
"За попередньою інформацією сьогодні, 10 лютого, близько години ночі, ймовірно під час побутової сварки представником Національної поліції України було застосовано табельну зброю проти цивільної особи. В результаті інциденту цивільна особа, на жаль, отримали поранення несумісні з життям", — повідомляє штаб.
Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за фактом вбивства.
Арешт Шепелєва
Суд арештував екс-депутата Шепелєва на два місяці. Слідчий суддя Печерського районного суду Києва задовольнила клопотання Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України та обрала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому народному депутату Олександру Шепелєву до 8 квітня 2018 року. Відповідне рішення оголосила слідчий суддя Ірина Литвинова.
"Ухвалою клопотання задовольнити. Застосувати до підозрюваного Шепелєва Олександра Олександровича 4 липня 1970 року народження, уродженця міста Горлівка Донецької області, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний згідно з ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва 26 березня 2015 року", — заявила суддя.
Суддя також зазначила, що встановлено строк дії запобіжного заходу на 60 діб з дня затримання підозрюваного, а саме до 8 квітня 2018 року. Литвинова додала, що ухвала підлягає негайному виконанню після оголошення і може бути оскаржена в Апеляційному суді протягом 5 днів.
Мирослав Попович
Академік НАН України Мирослав Попович 10 лютого пішов із життя.
"Страшна і сумна звістка – відійшов у засвіти Філософ, Мисленник, Людина, Моральний Авторитет Мирослав Володимирович Попович. Це велика втрата для України. Хай покоїться з миром! Світла пам’ять достойному Вчителю", – йдеться в повідомленні.
Мирослав Володимирович Попович народився 12 квітня 1930 року в Житомирі. Закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Доктор філософських наук, професор, академік НАНУ, директор Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, фахівець у галузі культурології, логіки та методології науки, історії української культури.
Його найвідоміші праці: «Про філософському аналізі мови науки», «Логіка і наукове пізнання», «Філософські питання семантики», «Григорій Сковорода», «Світогляд давніх слов'ян», «Микола Гоголь», «Україна і Європа: праві і ліві», «Нарис історії культури України», «Червоне століття».
Збитий винищувач Ізраїлю в Сирії
Ізраїль у ніч на 10 лютого збив над своєю територією іранський безпілотник. Тель-Авів розцінив ситуацію із проникненням як порушення суверенітету країни, тому завдав авіаудару по базі в Сирії, де, ймовірно, був розташований центр управління іранськими дронами. У відповідь сирійська Протиповітряна оборона відкрила вогонь по ізраїльському винищувачу F-16, унаслідок чого він розбився. Водночас пілоти встигли катапультувалися, проте отримали травми й були госпіталізовані.
Авіакатастрофа в Росії
У Росії розбився пасажирський літак Ан-148 "Саратівських авіаліній", який виконував рейс з Москви в місто Орськ (Оренбурзька область). Ан-148 вилетів з московського аеропорту "Домодєдово", однак уже за декілька хвилин зник з екранів радарів. На борту перебувала 71 особа – 65 пасажирів і шість членів екіпажу.
Слідчий комітет РФ уже порушив кримінальну справу за ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу РФ "Порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело з необережності до смерті двох або більше осіб". Серед версій причин катастрофи: технічна несправність, помилка екіпажу та несприятливі погодні умови.
Згодом у Міністерстві надзвичайних ситуацій РФ заявили, що всі пасажири літака загинули. Водночас, за даними МЗС, громадян України не було на борту не було.
Рятувальна операція на місці катастрофи вже перейшла в стадію пошукової. Зазначається, що основну її частину можуть завершити протягом семи днів.