НОВИНИ

Помер філософ Мирослав Попович

Мирослав Володимирович пішов з життя 10 лютого.

У суботу, 10 лютого, пішов із життя філософ, академік НАН України Мирослав Попович. Про це повідомив віце-ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров.

 

«Страшна і сумна звістка - відійшов у засвіти Філософ, Мисленник, Людина, Моральний Авторитет Мирослав Володимирович Попович. Це велика втрата для України. Хай покоїться з миром! Світла пам’ять достойному Вчителю!», - написав він на своїй сторінці у Facebook.

 

 

Мирослав Володимирович Попович народився 12 квітня 1930 року в Житомирі. Закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Доктор філософських наук, професор, академік НАНУ, директор Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, фахівець у галузі культурології, логіки та методології науки, історії української культури.

 

 

Його найвідоміші праці: «Про філософському аналізі мови науки», «Логіка і наукове пізнання», «Філософські питання семантики», «Григорій Сковорода», «Світогляд давніх слов'ян», «Микола Гоголь», «Україна і Європа: праві і ліві», «Нарис історії культури України», «Червоне століття».

 

Учасник Ініціативної групи «Першого грудня», яка вбачає своєю місією встановлення в країні правил гри, які базуватимуться на загальнолюдських цінностях, і які сьогодні є затребуваними українським суспільством.

 

Свого часу Мирослав Володимирович писав авторські колонки для "Українського тижня".