Компанії з усього світу втратили у 2016 році близько 450 мільярдів доларів через кібератаки. Про це йдеться в дослідженні страхового ринку Lloyd`s of London.
При цьому дослідники у доповіді навели середні показники, оскільки реальний масштаб наслідків від подібних атак прорахувати складно.
Зазначається, що від однієї атаки на провайдерів хмарного сервісу та їх клієнтів, яка призведе до перебоїв роботи підприємств, світова економіка може втратити від $ 4,6 млрд. Якщо мова йде про велику атаку, то цей показник може скласти $ 53,1 млрд. Якщо кібератака триватиме довго і буде вражена мережа більшої частини організацій, то збиток може досягти $ 121,4 млрд.
У доповіді також зауважили, що страховкою покриваються лише 17% втрат від кібератак.
"Оскільки небезпека від кіберзагроз росте, попит на кіберстрахованіе збільшується. Команда Lloyd`s of London оцінює, що глобальний ринок кіберстрахування становить $ 3,5 млрд", – пишуть у доповіді.
Як повідомлялось, Міністерство інфраструктури України зазнало мільйонних збитків через вихід із ладу сотень робочих місць і двох із шести серверів під час кібератаки 27 червня.
Нагадаємо, 27 червня в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів.
Як повідомлялося, 28 червня у США розпочали розслідування масштабної атаки вірусу-здирника Petya.
29 червня Компанія Microsoft підтвердила інформацію про те, що масові кібератаки проти України спричинила програма для звітності та документообігу M.E.doc.
5 липня у МВС заявили про зупинку другого етапу кібератаки Petya.А