Дніпровський меткомбінат зупинився через припинення поставок коксу з окупованого Донбасу

31 Березня 2017, 16:22

У місті Кам'янське повністю зупинив роботу Дніпровський металургійний комбінат. Причиною стала відсутність поставок коксу з окупованого Алчевська. Про це йдеться на сайті публічного акціонерного товариства "ДМК".

"Припинення постачань коксу і значний дефіцит оборотних коштів призвели до зупинки основних агрегатів і обладнання комбінату. У зв'язку із складною фінансово-економічною ситуацією генеральний директор ПАТ "ДМК" В'ячеслав Мосьпан підписав 30 березня наказ, згідно з яким на комбінаті вводиться "гаряча" консервація технологічного обладнання", – пояснили на підприємстві.

Згідно з повідомленням, на період вимушеного простою оплата праці працівників зберігається у розмірі 100% тарифної ставки (окладу), але нарахування усіх видів премій призупинено, як і інші види доплат і надбавок.

Також повідомляється, що 28 березня відбулася зустріч генерального директора Мосьпана з представниками усіх структурних підрозділів комбінату.

Читайте також: Горда зупинка. Що буде з «націоналізованими» підприємствами в ОРДіЛО?

ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" входить до корпорації "Індустріальний Союз Донбасу". За інформацією "ІСД", штат працівників меткомбінату – 15 тис. осіб. Спеціалізується на виробництві прокату, а також трубної заготівлі для нафтогазового сортаменту. ПАТ "ДМК" є єдиним в Україні підприємством з виробництву шпунтових паль, що використовуються у будівництві і гідротехнічних спорудах, контактних рейок для метрополітену, смуги для електролізерів, що використовуються на алюмінієвих заводах. Комбінат також єдиний у світі виробник катаної осьової профільної заготівлі для залізничного транспорту, що реалізується в основному на Північно-американському ринку.

15 лютого Кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в сфері енергетики. Причиною стало блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу. 16 березня Кабінет Міністрів ще на місяць продовжив дію надзвичайного стану (надзвичайних заходів) на ринку електричної енергії.

Як повідомлялося, група Метінвест повідомила про повну втрату контролю над роботою всіх своїх активів на тимчасово окупованих територіях. Згодом з’явилося повідомлення групи СКМ, згідно з яким із 15 березня 2017 році група припинила контролювати роботу своїх активів, розташованих на окупованому Донбасі.

Нагадаємо, раніше  самопроголошені "ДНР"/"ЛНР" зажадали перереєстрації українських підприємств і сплати ними податків, і заявили про введення з 1 березня зовнішнього управління на близько 40 підприємствах. Також проросійські терористи з ОРДіЛО висунули вимогу здійснити візит так званого «МНС і громадських організацій» на українські підприємства на підконтрольних Києву територіях. Про те, що терористи зібралися провести "націоналізацію", йшлося у заяві ватажків ОРДіЛО щодо блокади залізниці на Донбасі. 

Також нагадаємо, що на початку березня найбільший приватний український енергетичний холдинг «ДТЕК Енерго» через транспортну блокаду зупинив майже всі вугільні шахти на окупованому Донбасі. Крім того, 23 лютого на Донеччині зупинила роботу Миронівська ТЕС. 20 лютого Єнакіївський металургійний завод і ПАТ «Краснодонвугілля», які розташовані на окупованій території, зупинили виробництво, а 14 лютого через блокаду залізниці зупинив роботу Алчевський металургійний комбінат.