Туреччина оголосила про подальші кроки у відповідь на визнання Німеччиною геноцидом масові вбивства вірмен в Османській імперії у 1915 році. Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим 3 червня заявив, що Німеччина здійснила «історичну помилку», яку необхідно виправити. Що конкретно має намір зробити Анкара, прем'єр не уточнив, але зазначив, що повного згортання відносин не передбачається.
- Читайте також: The Economist: Угода з душком
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган напередодні заявив, що рішення Бундестагу вплине на всі аспекти турецько-німецьких відносин.
Ухвалена 2 червня у Бундестазі резолюція має символічний характер. У документі йдеться про необхідність «пам’ятати про геноцид вірмен й інших представників християнських меншин в 1915 і 1916 роках». Всього, за оцінками, тоді загинули близько півтора мільйона людей.
Нагадаємо, одразу після результаті голосування у Будндестазі, Туреччина відкликала з Берліна свого посла для конультацій.
П'ять років тому Туреччина тимчасово відкликала свого посла з Франції після того, як Національні збори схвалили кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен. У минулому році Анкара також відкликала посла Туреччини з Ватикану після того, як Папа Франциск назвав масові вбивства вірмен "першим геноцидом 20-го століття". Зараз Туреччина повернула обох послів.
Переважна більшість турків відкидає звинувачення в геноциді вірмен. Ця проблема заважає Туреччині і Вірменії встановити дипломатичні відносини, а їх 30-кілометровий кордон закритий вже протягом двох десятиліть.