12 квітня на Сході України сепаратисти захопили низку відділків міліції. Так, у Слов’янську озброєні особи, яких було близько 30 осіб, виламали ґрати на вікнах та проникли всередину будівлі МВС.
Між тим, МВС попередило, що жорстко реагуватиме "на прояви умисної дестабілізації обстановки, порушення громадського порядку та масові заворушення на всій території України і, особливо, в областях, де проводяться спецоперації з врегулювання ситуації та подолання проявів сепаратизму: Донецькій, Луганській, Харківській".
Згодом у МВС області повідомили, що сепаратисти захопили адмінбудівлю СБУ. Повідомлялося, що сепаратисти захопили у міськвідділку зброю та пропонували її учасникам мітингу, що відбувався у місті.
Пізніше на в’їздах у місто з’явилися блок-пости з озброєними людьми у камуфляжі. Останні пояснили, що є представниками «самооборони Криму».
Тим часом у Донецьку група молодиків у масках і з битами увірвалася до приміщення прокуратури. Не висуваючи жодних вимог, 40 агресивно налаштованих учасників сепартисттських акцій почали барикадувати меблями входи в будівлю .
О 7:30 після переговорів, вони залишили будівлю прокуратури .
Згодом голова ГУ МВС України в Донецькій області Костянтин Пожидаєв під тиском сепаратистів подав у відставку.
Між тим, у Краматорську сепаратисти встановили прапор "донецької народної республіки" на міськвиконкомом, а після почали штурм міськвідділку міліції.
Згодом із застосуванням зброї вони пішли на штурм місцевого відділку міліції, який їм вдалося захопити.
В той же час, як повідомили у МВС Донецької області, у Горлівці міліціонерам вдалося відбити спробу захоплення місцевого відділку. Правоохоронці припускають, що ціллю штурму була зброя, яка зберігається у будівлі.
В.о. президента Олександр Турчинов через ці події зібрав термінове засідання РНБО.
12 квітня активіст, учасник «автоколони Дружби», свободівець Євген Карась заявив, що столичних активістів, які їхали підтримати прихильників єдності країни в східні області – затримали на в'їзді в Харківську область. За його словами, в акції брали участь активісти та футбольні фанати – в цілому 44 людини, серед них 2 іноземці, громадянин Швеції і громадянин США. Колона складалася з 4 легкових автомобілів і 2 автобусів.
Також Карась повідомив зі слів активістки, яка перебуває на місці подій, що автобуси затримав розформований "Беркут", який перейшов на бік сепаратистів. Активістка передає, що вони зупиняють пасажирський транспорт, який намагається в'їхати в область, і всіх без винятку чоловіків – б'ють.
У МВС, в свою чергу, пояснили, що в автобусах перебували озброєні чоловіки.
"Під час огляду транспортних засобів у більшості пасажирів при собі були виявлені предмети і засоби, які могли б бути використані для агресивних дій в умовах масових акцій: ящики з "коктейлями Молотова", велика кількість вибухових пакетів, піки, палиці, щити, біти, каски, ножі, інша холодну зброю", – зазначили в МВС.
За даними МВС, затримано близько 70 осіб, які дають свідчення слідчим.
У суботу виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов звільнив Валерія Іванова з посади начальника УСБУ в Донецькій області. Про це йдеться в указі № 397/2014 від 12 квітня, оприлюдненому на сайті президента.
Та 12 квітня стало відомо, що Нідерланди призупинили співпрацю з Російською Федерацією у військовій сфері. Про це заявила міністр оборони Нідерландів Жанін Хенніс-Плассхерт.
За її словами, це рішення буде в силі доти, поки не буде знайдене "прийнятне вирішення" кризи в Україні.
Повідомляється, що Нідерланди призупинили військове співробітництво вслід за рішенням НАТО призупинити цивільне і військове співробітництво з РФ.
Хенніс-Плассхерт також заявила, що винятки можуть бути зроблені для заходів, присвячених святкуванню закінчення Другої світової війни.
Водночас, контакти між двома країнами як і раніше збережуться на рівні співпраці військових атташе.