НОВИНИ

Рада з подачі комуністів прийняла два закони для "боротьби з фашистами і їх прибічниками"

Верховна Рада проголосувала за два закони, спрямовані проти руйнівників пам'ятників та тих, хто "заперечує злочини фашистів". Автори законів – Петро Симоненко та Ігор Алексєєв.

Законом № 2178а запроваджується відповідальність (до 5 років позбавлення волі) за осквернення чи руйнування пам'ятників "споруджених у пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни".

Інший закон № 2179а вносить зміни у Кримінальній кодекс, якими передбачається покарання (до 2 років тюрми) за "публічне заперечення чи виправдання злочинів фашизму, пропаганда неонацистської ідеології, виготовлення та (або) розповсюдження матеріалів, у яких виправдовуються злочини фашистів і їх прибічників".

Сам Симоненко на запитання журналістів, чи може цей закон застосовуватись проти тих, хто пропагує ідеї УПА відповів:

"А хіба в Нюрнберзькому процесі не визнано в документах, що ОУН-УПА були посібниками фашистів? А в нас з того моменту, коли до влади прийшов Ющенко і його помаранчева команда, відбувається фашизація суспільства. І тепер неофашисти приходять у місцеві ради та Верховну Раду і пропагують той же інтегральний націоналізм Донцова", - додав він.

За обидва закони депутати голосували за допомогою підняття рук. 

Нагадаємо, що сьогодні у Верховній Раді без будь-якого обговорення був прийнятий бюджет на 2014 рік. Після цього депутати прийняли 11 законів (за 9 вони проголосували "в ручному режимі"). З-поміж них були і згадані "антифашистські закони" авторства комуністів.