"Будемо вживати всіх зусилль, щоб не розривати існуючих економічних зв'язків. З нашої сторони жодних ініціатив щодо цього не буде", – запевнив Чалий.
Втім, за його словами, Севастополь опиниться "в іншій юрисдикції". Тому "мер" сподівається на плавний перехідний період.
"Нічого "торпедувати" ми не будемо. Ми намагатимемося пройти цей етап таким чином, щоб мінімально постраждали люди по обидва боки кримського перешийка. Дуже хотів би сподіватися, що влада в Києві зрештою усвідомлює, що те, що трапилося, – незворотне, і потрібно починати домовлятися", – зауважив Чалий.
Водночас, наголосив "мер", у влади Севастополя на випадок негативного економічного сценарію є план «Б», що дозволить зберегти "економічну працездатність міста", якщо Київ почне якісь дії.
"У цьому випадку ми зможемо опиратися на ресурси Російської Федерації", – заявив Чалий.
Як повідомлялося, 17 березня Верховна Рада Криму оголосила власністю республіки розташовані на півострові активи "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу" та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами. Відповідну постанову було прийнято на позачерговому пленарному засіданні парламенту.
Також на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня 2014 прийнято постанову «Про незалежність Криму», згідно з якою Крим було проголошено незалежною суверенною державою – Республікою Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус.
Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.