6 березня Верховна Рада Криму прийняла рішення про входження Автономної республіки Крим до складу Російської Федерації.
"Увійти до складу Російської Федерації на правах суб'єкта Російської Федерації", – йдеться в тексті рішення.
Верховна Рада АРК також звернулася до президента Владіміра Путіна і Федеральних зборів Державної думи Росії з пропозицією про початок процедури входження Криму до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.
Цього ж дня Верховна Рада АР Крим проголосувала за призначення референдуму про приєднання Криму до Російської Федерації на 16 березня.
Крім того, Верховна рада Криму на закритому для української та світової преси засіданні провела ряд кадрових призначень.
Водночас, Служба безпеки почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації. У прес-центрі наголосили, що кримські депутати ухвалили відповідне рішення з порушенням порядку, установленого Конституцією України, діяли умисне з метою зміни кордонів території України.
У свою чергу, в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму про приєднання АРК до Росії.
Між тим, міськрада Севастополя слідом за Верховною Радою Криму ухвалила рішення про аналогічний референдум щодо входження Севастополя до складу Росії.
Тим часом, Центральна виборча комісія тимчасово заблокувала доступ до бази даних Держреєстру виборців в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. Про це йдеться у заяві, розповсюдженій за результатами чергового засідання ЦВК, яке провів голова комісії Михайло Охендовський.
На рішення «влади» Криму відреагували представники РФ. Так, лідер «Справедливої Росії» Сєргєй Міронов заявив, що Державна Дума готова розглянути законопроект про можливості приєднання Криму до Росії.
Водночас, посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявив, що це рішення порушує чинну Конституцію України, оскільки згідно із Основним законом, доля Криму може визначатися лише на всеукраїнському референдумі.
Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що рішення Верховної Ради АР Крим про проведення референдуму в автономії є незаконним, оскільки питання про статус АРК не можуть розглядати на місцевому референдумі.
А Меджліс кримськотатарського народу закликав мешканців автономії бойкотувати референдум, призначений на 16 березня.
У четвер стало відомо, що Євросоюз зупиняє переговори з Росією про лібералізацію візового режиму та нову базову угоду. Як заявив глава Європейської Ради Герман ван Ромпей, ЄС вдається до таких кроків через "грубе порушення територіальної цілісності України" Росією.
Разом з тим, Білий дім повідомив, що Державний департамент США вводить в дію візові обмеження щодо низки посадових осіб відповідальних за створення загроз територіальній цілісності України.
6 березня У Криму відключили ефірне мовлення 5-го каналу і телеканалу "1+1".Крім того, на частоті Чорноморської ТРК, мовлення якої було відключено раніше, зараз транслюється російський телеканал "Росія-24".
"6 березня в 10:00 на РТПС Сімферополя зайшли озброєні особи разом із представниками ТРК Росії. Вони незаконно припинили трансляцію"5 каналу" і каналу "1 +1", включили телевізійний сигнал "Росія 24" на мережу передавачів Чорноморської ТРК і здійснюють незаконні спроби включити інші російські канали. Охоплення території Криму Чорноморської ТРК становить 84%», – йдеться в повідомленні концерну КРРТ.
КРРТ зазначається, що на території сімферопольської РТПС перебуває велика кількість роросійських козаків, які загрожують і здійснюють психологічний тиск на працівників концерну.
Крім того, військових спостерігачів Організації безпеки і співробітництва в Європі не пустили на територію української автономії Крим. Як повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, невідомі озброєні особи зупинили групу ОБСЄ поблизу міста Армянськ у Криму.
Вони повідомили, що для пересування територією автономії потрібен дозвіл "нового керівництва автономії", яке зараз відсутнє.
У четвер стало відомо, що Генеральна прокуратура почала провадження за фактом захоплення Віктором Януковичем державної влади у 2010 році.
Цього ж дня стало відомо, що Інтерпол отримав запит від української влади на включення Віктора Януковича в список осіб, які мають бути арештовані. Екс-президента, зокрема, вимагають арештувати за звинуваченнями, які включають "зловживання владою" і "вбивство".
6 березня стало відомо, що у Донецьку затримали "самопроголошеного губернатора" Донецької області Павла Губарєва.
"Співробітники Служби безпеки України із залученням "Альфи" затримали Губарєва в його квартирі в Донецьку за санкцією суду", – повідомили у прес-центрі СБУ.
У четвер стало відомо, що у лютому 2014 споживчі ціни підвищилися на 0,6%. Про це повідомила Державна служба статистики.
У тому числі ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в лютому підвищилися на 1,3 %, на одяг і взуття – знизилися на 4,8 %, на житлово-комунальні послуги – підвищилися на 0,2 %, на послуги пов'язані з охороною здоров'я, – підвищилися на 0,9%, на освіту – підвищилися на 0,5%.
Водночас, золотовалютні резерви Нацбанку впродовж лютого скоротилися на 13%.
У свою чергу, голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу заявив, що Європейський союз запропонує Україні 15 мільярдів доларів фінансової допомоги.
"Мета в тому, щоб допомогти країні стабілізувати економіку і фінанси і працювати в напрямку політичних та економічних реформ", – заявив глава Європейської комісії.