НОВИНИ

ЦВК закрила кримській "владі" доступ до Держреєстру виборців

Центральна виборча комісія тимчасово заблокувати доступ до бази даних Держреєстру виборців в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. Про це йдеться у заяві, розповсюдженій за результатами чергового засідання ЦВК, яке провів голова комісії Михайло Охендовський.

Рішення ухвалене у зв'язку із ситуацією, що "склалася в АРК у зв'язку зі спробою підготовки проведення протизаконного місцевого референдуму", а також з метою "забезпечення захисту бази даних Держреєстру виборців від незаконного використання".

"Комісія одноголосно прийняла постанову "Про окремі питання забезпечення дотримання законодавства України про референдуми", - сказано в заяві.

"Цією постановою ЦВК як розпорядник Держреєстру виборців доручила Службі розпорядника Держреєстру виборців тимчасово заблокувати доступ до бази даних Держреєстру виборців органам Держреєстру виборців, утвореним в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі", - повідомили у Центрвиборчкомі.

Окрім того, місцевим органам виконавчої влади, органам влади Криму та органам місцевого самоврядування , їх посадовим і службовим особам, територіальним виборчим комісіям, об'єднанням громадян, закладам, підприємствам, установам і організаціям усіх форм власності доручено забезпечити неухильне дотримання законодавства України про референдуми, а також постанов ЦВК щодо використання та забезпечення збереження державного майна, переданого на відповідальне зберігання до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Як повідомлялося, 6 березня депутати ВР АРК приєднали Крим до Росії, а 16 березня формально  легалізувати це рішення на  референдумі.

У Держдумі РФ вже заявили, що готові розглянути законопроект про можливості приєднання Криму до Росії «наступного тижня».

Перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв заявив, що рішення про вступ Криму до складу РФ набула чинності, референдум потрібен тільки для його підтвердження. 

Згодом стало відомо, що Служба безпеки почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації.

Між тим, в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму.

Нагадаємо, 5 березня Окружний адмінсуд Києва визнав протиправними організацію та проведення місцевого референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень автономії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.