"Росія щойно зробила черговий акт залякування України гучними заявами та рішеннями про війну. Таким чином Росія хоче вбити незалежність України, примусити нас до капітуляції. Ми – мирний народ, ми мирна країна, але якщо зараз ми приймемо ультиматум Росії – ми втратимо свою країну", – заявила Тимшенко.
Екс-прем'єр висловила переконання, що засідання Верховної Ради "має бути скликане негайно", а депутати повинні ухвалити низку рішень.
"Перше. Прийняти звернення до Ради безпеки ООН з проханням негайно скликати в Києві Раду безпеки ООН. Друге. Прийняти звернення до Європейського Союзу з пропозицією екстрено зібрати Раду Міністрів ЄС або саміт ЄС у Лівадійському палаці в Криму. Третє. Ухвалити звернення до Європейського Союзу з пропозицією невідкладно, упродовж декількох днів, підписати з Україною Угоду про асоціацію, яка вже пройшла всі необхідні попередні процедури і повністю готова до реалізації. Четверте. Прийняти рішення, яке підтвердить негайну готовність України на підписання Угоди з ЄС. П‘яте. Прийняти звернення до країн західного світу з вимогою негайно взятися до виконання умов Будапештського меморандуму про гарантії безпеки, враховуючи знаходження на території України об’єктів ядерної енергетики. Нам не потрібна війна, нам потрібна стратегія стримування агресії, яка буде застосована демократичним світом", – заявила Тимошенко.
На її переконання, "Україна і світ мають діяти невідкладно і злагоджено, щоб зупинити небачений прояв агресії з боку Росії та зберегти територіальну цілісність України, гарантовану міжнародним правом".
"Я прошу всіх українців об‘єднатися в цей складний момент. Наша головна зброя – повний спокій. Ми всі працюємо на дипломатичному рівні та переможемо", – резюмувала екс-прем'єр.
Як раніше повідомлялося, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.
Нагадаємо, Владімір Путін вніс звернення до Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації про введення військ в Україну.
Раніше Рада Держдуми РФ закликала Владіміра Путіна захистити мешканців Криму від "свавілля і насильства".
Між тим, член Ради з прав людини (РПЛ) при президентові Російської Федерації, експерт Московської Гельсінкської групи Андрєй Юров заявив, що постанова Ради Федерації, що дає згоду президенту РФ на використання збройних сил Росії на території України, приймалася на підставі інформації про жертви серед громадян Росії в Криму, однак вона не знайшла підтвердження.
Згодом прес-служба українського парламенту повідомила про засідання Верховної Ради, яке має відбутися у неділю, 2 березня.
Водночас, віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський припустив, що депутати можуть вирішити питання щодо введення в Україні надзвичайного чи воєнного стану.