Справа «Врадіївських ґвалтівників»
Сьогодні колегія суддів Первомайського міжрайсуду розпочала розглядати справу про зґвалтування мешканки селища Врадіївка Ірини Крашкової. На лаві підсудних – двоє вже колишніх міліціонерів Врадіївського РВВС Євген Дрижак і Дмитро Поліщук, а також місцевий таксист Сергій Рябіненко. Їх звинувачують у вчиненні закінченого замаху на умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю, з корисливих мотивів, з метою приховати інший злочин, за попередньою змовою групою осіб..
Засідання суду виїзні, проходять у приміщенні Апеляційного суду Миколаївської області. До складу колегії входять три жінки: заступник голови Первомайського міжрайонного суду Тетяна Литвиненко, суддя Світлана Соцька і Тетяна Маржина.
Вислухавши клопотання сторін, суд призначив наступний розгляд справи на 8 жовтня, о 10:00. Зокрема, захисник обвинуваченого Дрижака подав клопотання про те, що суд не може розглядати справу, оскільки він має у своєму розпорядженні не той обвинувальний акт. Судді пояснили це технічною помилкою (неправильно вказано номер).
Справа Віталія Запорожця
Наразі Віталій Запорожець, засуджений за вбивство дільничого міліціонера Микола Симоненка у селі Семиполки (Київська область), відбуває покарання у вигляді 14 років позбавлення волі..
24 вересня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив вирок без змін. Один із захисників Запорожця, Сидір Кізін, повідомив, що Вищий адмінсуд не виявив порушень при розгляді цієї справи судами нижчих інстанцій.
Наразі ж захист планує звертатися до Верховного суду.
"Ми плануємо звертатися до Верховного суду. В Україні існує таке поняття, як повторна касація. З її допомогою можна спробувати щось зробити. Якщо ж із повторною касацією нічого не вийде – будемо готувати документи до Європейського суду. Звісно, що це не панацея, але цю справу не можна так лишати", – розповів у коментарі Тиждень.ua Костянтин Попов.
Справа Павличенків
Дмитро та Сергій Павличенки, обвинувачені у вбивстві судді Сергія Зубкова, наразі відбувають покарання у вигляді довічного ув’язнення та 13 років обмеження волі відповідно.
На початку року, 14 січня, Апеляційний суд Києва вирішив провести часткове судове слідство в рамках розгляду скарги на вирок Павличенкам. Останні просили генерального прокурора Віктора Пшонку порушити кримінальну справу проти слідчого столичної прокуратури, який, за їхнім твердженням, сфальсифікував матеріали допиту одного з основних свідків.
Втім, вже 1 серпня Апеляційний суд Києва постановив залишити вирок суду без змін.
Павличенки своєї провини не визнають. Захист подав касацію до Вищого спецсуду.
Справа «Дніпропетровських терористів»
У справі продовжується судовий розгляд, який почався ще у листопаді 2012 року. У обвинувальному висновку, який зачитали в Індустріальному районному суді Дніпропетровська, зазначалося, що підозрювані ставили собі за мету привернути увагу громадськості до своїх політичних та інших поглядів, серед яких – зміна існуючого політичного ладу в країні. У висновку також наголошувалося, що обвинувачені вимагали скасування Євро-2012 та виплати грошей.
Наприкінці серпня цього року Індустріальний суд Дніпропетровська частково задовольнив клопотання захисника одного з обвинувачених щодо виклику свідків. За даними адвокатів, із заявлених 14 осіб суд погодився викликати сімох. Засідання тривають.
Справа «Запорізьких паламарів»
2 квітня цього року Жовтневий районний суд Запоріжжя засудив до позбавлення волі обвинувачених у вибуху в запорізькому храмі (липень 2010 року) жителів Запоріжжя Антона Харитонова, Сергія Дьоміна та Євгена Федорченка.
30 червня Апеляційний суд Запорізької області повернув справу у Жовтневий районний суд Запоріжжя для усунення порушень у рішенні суду. Суть порушень не уточнювалася. Після їх виправлення справу мають повернути на розгляд до апеляційного суду.
У зв'язку із затримкою розгляду апеляції, родичі засуджених мають намір звернутися зі скаргою в Європейський суд з прав людини.
Справа «Василькіських терористів»
Розгляд справи щодо членів організації "Патріот України" Ігоря Мосійчука, Володимира Шпари та Сергія Бевза, яких звинувачують у підготовці вибуху "в Києві або Київській області", тягнеться від 2011 року. За цей час свідки неодноразово заявляли про тиск СБУ, а підозрювані наголошували на фальсифікації доказів.
Під час останніх засідань суд за допомогою експерта-мовознавця аналізував тексти листівок, вилучених в офісі, який орендували підозрювані. Активісті висловлювали своє обурення "поверхневими висновками" експерта та його незнанням української мови. Судові засідання тривають.