НОВИНИ

СБУ сфальсифікувала доказ у справі "васильківських терористів"?

Служба Безпеки України сфальсифікувала один з доказів у справі "васильківських терористів" - CD-диск, на якому містилися вказівки для одного з підсудних щодо проведення акцій протесту. Про це заявляють в організації "Патріот України".

Один із підсудних у справі, Ігор Мосійчук, оприлюднив електронний документ, який містився на CD-диску, вилученому працівниками СБУ 22 серпня 2011 року під час проведення слідчих дій у місті Васильків Київської області. У документі зазначалося, що голова Київської обласної організації "Патріот України" Сергій Бевз отримав вказівку від керівництва з Харкова щодо необхідності проведення в Києві та районних центрах області акцій протесту проти урядової політики.

Також у файлі повідомлялося, що учасники руху будуть вдаватися до провокацій проти підвищення комунальних тарифів. Відповідно документу, патріотівці мали "вивішувати організаційні вимоги або банери, набивати трафарети на прохідних обленерго, ТЕЦ, гідроелектростанцій, які належать приватним групам, або у інших місцях масового скупчення людей".

"Як бачимо авторами цього тексту аж ніяк не можуть бути підсудні у справі так званих "васильківських терористів": Ігор Мосійчук, Сергій Бевз, Володимир Шпара. Адже вони не могли складати самі на себе доноси", - заявили націоналісти.

Вони припустили, що автором цього файлу є оперуповноважений СБУ Дмитро Єрмакович: "Непрофесіоналізм Єрмаковича вражає. Навіть елементарну провокацію, не засвітившись, організувати не можуть. Більше того, на вилучені диски цією ж особою випадково були перенесені ще кілька файлів, які не мають жодного відношення ані до діяльності підсудних, ані до діяльності організації "Патріот України". Це паспортні картки з УЖКГ міста Українки двох вболівальників ФК "Арсенал", - зазначили в "Патріоті".

Нагадаємо, 22 серпня співробітники СБУ у Василькові Київської області затримали п’ятьох активістів організації «Патріот України», які 24 серпня начебто планували здійснити вибух у Києві або передмісті за допомогою саморобного вибухового пристрою. До затриманих більше десяти годин не пускали адвоката, а в ніч з 22 на 23 серпня затриманих звільнили.

26 серпня Солом’янський райсуд Києва заарештував на два місяці депутатів Васильківської міськради Сергія Бевза та Ігоря Мосійчука, а також Володимира Шпару з організації «Патріот України», яких нібито підозрюють в організації теракту.