НОВИНИ

Апеляційний суд повернув справу проти запорізьких паламарів у суд першої інстанції

Апеляційний суд Запорізької області повернув у Жовтневий районний суд Запоріжжя справу проти засуджених за організацію вибуху у Свято-Покровському храмі в Запоріжжі Антона Харитонова, Сергія Дьоміна і Євгена Федорченка. Про це сказано в повідомленні родичів засуджених.

Зокрема, апеляційний суд скасував призначене на 15 липня засідання з розгляду апеляції на рішення Жовтневого райсуду, що 2 квітня визнав обвинувачуваних винними в організації вибуху й засудив їх до 14-15 років тюремного ув'язнення.

Згідно із повідомленням, справу повернуто для усунення порушень у рішенні суду, суть яких не уточнюється. Після виправлення порушень справу повернуть на розгляд в апеляційний суд.

У зв'язку із затримкою розгляду апеляції, родичі засуджених мають намір звернутися зі скаргою в Європейський суд з прав людини.

Нагадаємо, 2 квітня суд засудив трьох обвинувачуваних в організації вибуху в храмі в Запоріжжі до 14-15 років в'язниці. Вирок був оскаржений в Апеляційному суді Запорізької області.

Під час розгляду справи захист обвинувачуваних заявляв про незаконне затримання й застосування катувань під час слідства до їх підзахисного й намір оскаржити ці дії в Європейському суді з прав людини.

28 липня 2010 року на Запоріжжі у Свято-Покровському храмі Української православної церкви Московського патріархату стався вибух. За попередніми даними, вибухнув саморобний вибуховий пристрій. Дев'ять осіб отримали поранення, загинула 80-річна черниця. Правоохоронні органи порушили кримінальну справу за фактом умисного вбивства, замаху на вбивство, а також умисного пошкодження майна. Звинувачення у вибуху пред'явили трьом підозрюваним, серед яких були два паламарі храму. Міліція підозрювала, що бомбу підклав паламар храму Антон Харитонов нібито за те, що його піймали на крадіжці. Антона, його брата Сергія та їхню матір Ольгу затримали. Оскільки причетність жінки «не підтвердилася», її відпустили.

Згодом правоохоронці заявили, що паламар у всьому зізнався, хоча підозрювані і заявляли про свою невинність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.