Держдума Росії впала в антиукраїнську істерію

20 Вересня 2013, 14:39

Так, депутат від ЛДПР Ярослав Нілов запропонував звернути увагу Федеральної міграційної служби Росії на іммігрантів з України.

«Має сенс слідом за такою заявою звернутися ще й до ФМС і до головного санітарного лікаря, щоб проінспектували іммігрантів з України, які нелегально перебувають, і продукти харчування, які Україна нам імпортує», – сказав Нілов.

«Коли президентом України був Ющенко, Росія могла вживати більш жорстких заходів, ми розуміли яка здійснюється політика щодо нашої країни. Коли прийшов президент Янукович, він сказав, що відносини наші потеплішали, але, на жаль, ми бачимо, як будуються відносини з братськими православно-слов’янськими країнами. Зазвичай вони порушують питання братерства тільки коли йдеться про ціну на вуглеводні», – заявив він.

У свою чергу, депутат від КПРФ Анатолій Локоть також запропонував вжити низку конкретних заходів, аби не допустити зближення України і Євросоюзу.

«У нас є СНД, є змішані сім'ї, отже ситуація, коли вони щось підписують, а ми щось заявляємо щодо того, не може нас задовольняти. Давайте низку заходів конкретних здійснимо. Делегацію відправимо до парламенту України, їх сюди запросимо, адже там є сили, які виступають за возз'єднання зі Сходом, з Росією, зокрема Компартія України», – сказав Локоть.

Водночас, голова комітету Держдуми у міжнародних справах Алєксєй Пушков, який представляв проект заяви, відзначив, що робота із взаємодії РФ з Україною має проводитися більш системо.

«Я цілком і повністю підтримую переведення на системні основи нашої роботи з Україною. На мій погляд, нам не вистачає такої системності, яку якраз демонструє Євросоюз», – сказав Пушков. При цьому він повідомив, що «заходи щодо України здійснюються, але системної роботи немає».

Як повідомлялось, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

Читайте також: Резолюція Європейського парламенту щодо тиску Росії на країни Східного партнерства (повний текст документа)

Останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.