НОВИНИ

Росія скорочує квоти на заробітчан і збільшує вартість дозволу на роботу

Міністерство праці та соцзахисту Росії опублікувало пакет документів, які передбачають зменшення квоти на в'їзд іноземних працівників до РФ 2014 року та дворазове збільшення мита для працедавців, що надають роботу мігрантам.

Квоти на в'їзд іноземних працівників до Росії 2014 року скоротять. Згідно з опублікованим проектом постанови уряду, в цілому по РФ розмір квоти на залучення мігрантів повинен скласти 1,63 млн осіб - це 93,5 % від кількості іноземних працівників, залучених нинішнього року (1,75 млн осіб). З цього числа резерв обсягу квоти становить 30% загального обсягу квот, тобто 489,5 тис. дозволів на роботу, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Найбільші професійні субквоти - працівники на гірничих, гірничо-капітальних, будівельно-монтажних і ремонтно-будівельних роботах – становитимуть 556,9 тис. осіб, що на 5% менше у порівнянні з нинішнім роком. Квоту на водіїв і машиністів рухомого обладнання (118 тис. осіб) скоротять на 3,4 %. Водночас робітники металообробної та машинобудівної промисловості залучатимуться в тому ж обсязі, що й раніше. Квоти зросли лише для операторів, апаратників та машиністів - на 12 %.

Головні скорочення плануються для некваліфікованого персоналу  спільного для всіх галузей економіки, - їх залучатимуть на 24,9 % менше. Згідно з розрахунками авторів документа, передбачуваний розмір потреби в залученні іноземних працівників складе 2,3% (2013 року - 2,4%) від чисельності зайнятих в економіці у середньорічному обчисленні та 2,3% (2012 року – аналогічні цифри ) від чисельності економічно активного населення.

Це не єдина російська ініціатива спрямована на зниження частки мігрантів. За ініціативою Федеральної міграційної служби передбачається внесення змін до податкового кодексу: якщо іноземні працівники необхідні юридичній особі, розмір державного мита для неї може збільшитися у два рази - до 12 тис. руб. за дозвіл (майже $370).

Згідно з доповіддю російських Центру соціально-трудових прав та Центру етнополітичних та регіональних досліджень, організаційний набір мігрантів великого впливу на ринок праці не має: велика частина іноземців (майже 60%) знаходить роботу вже після приїзду до Росії за допомогою родичів і друзів.

Однак такі заходи можуть відобразитися на легально працюючих українських трудових мігрантах.

"Зменшення квоти на некваліфікованих працівників мало стосується українців - в основному наші громадяни, які працюють в Росії легально, задіяні у галузях, що вимагають високої кваліфікації. Більш болючим буде збільшення мит на працевлаштування іноземців - воно може негативно вплинути на зарплати мігрантів", - упевнена заступник глави комітету Верховної ради з питань економічної політики Ксенія Ляпіна ( "Батьківщина" ).

Як повідомлялосьу червні голова Федеральної міграційної служби Костянтін Ромодановський заявив, що у Росії близько мільйона громадян України працюють нелегально, з них 700 тис. - кандидати на автоматичну заборону в'їзду терміном на три роки.

Нагадаємо, у травні 2012 року президент РФ Владімір Путін доручив федеральній і регіональній владі країни до листопада запровадити для гастарбайтерів обов'язковий іспит з російської мови, історії Росії і основ російського законодавства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.