Ці організації вважають, що без дотримання прав корінних народів України, відновлення прав і реабілітації раніше репресованого кримськотатарського народу, а також інших етнічних спільнот, репресованих за національною ознакою, підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є передчасним і невиправданим, а законність підписання викликатиме великі сумніви.
«Підписання такої угоди може відбутися також за умови, що ЄС гарантує корінним народам України, в тому числі і раніше репресованому кримськотатарському народу та іншим репресованим етнічним групам, відновлення на законодавчому рівні і дотримання їхніх прав та інтересів, а також за умови, що ЄС візьме на себе фінансовий тягар, повязане з рішенням всього комплексу питань і проблем репресованих і корінних народів Криму й України», – йдеться у заяві.
Заяву підписали керівники громадської організації «Міллі Фірка», Фонду досліджень і підтримки корінних народів Криму, кримської республіканської організації партії «Обєднані ліві і селяни», республіканської Федерації татар і башкирів Криму, кримського центру «Ініціатива» і благодійного фонду «Ватандаш – Соотєчєствєннік». Представники цих організацій перебувають в опозиції до Меджлісу і підтримують уряд автономії, деякі з них включені до Ради представників кримськотатарського народу при президентові України.
Як повідомлялось, найактивніше проти євро інтеграції виступають комуністи. 8 вересня у Києві, попри заборону Окружного адміністративного суду, КПУ провела збори громадян щодо приєднання України до Євразійського економічного співтовариства. За результатами зібрання було ухвалене питання, яке КПУ планує винести на референдум: " Чи підтримуєте ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації?” із варіантами відповіді “так” чи “ні”.
12 вересня ініціативна група подала документи до ЦВК для початку процедури проведення референдуму.
17 вересня Центральна виборча комісія відмовила КПУ у проведенні всеукраїнського референдуму на тему вступу України до Євразійського економічного простору.
Нагадаємо, 20 серпня регіонал Вадим Колесніченко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про скасування офіційного зовнішньополітичного курсу України на Європейський Союз .
У свою чергу регіонал президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв вважає, що підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС згубно позначиться на високотехнологічних галузях економіки.
Новообраний у Севастополі депутат Вадим Новинський також не підтримує євроінтеграційний курс України, пояснюючи свій вибір прихильністю севастопольців до Митного союзу.