"Сьогодні в Одесі, дійсно, міська рада повинна припинити повноваження Олексія Костусєва і звернутися до Верховної Ради з проханням призначити позачергові вибори міського голови, і, в принципі, м'яч переходить на бік Верховної Ради. І тут незрозуміло - чи призначить Верховна Рада ці вибори чи поведе себе так, як у Києві, Херсоні, Миколаєві, Черкасах, Чернівцях, де місяцями, а подекуди й роками не призначають вибори", - заявив Черненко.

На його думку, все залежатиме від того, чи буде на те політична воля чинної влади.

"Якщо Партія регіонів буде впевнена у перемозі свого кандидата, то вони, швидше за все, ці вибори призначать. Але я все ж думаю, що вони не будуть цього робити, і в Одесі, як і по всій Україні, будуть чергові місцеві вибори в 2015 році", - зазначив експерт.

На його думку, в Одесі виконуючим обов'язки міського голови буде призначений секретар міськради, а якщо він не влаштовуватиме, то його змінять через міську раду, і тоді інша людина виконуватиме обов'язки міського голови, і ця ситуація триватиме до 2015 року.

"Навіть якщо подивитися з тієї точки зору, що якщо, наприклад, в Одесі швидко призначать вибори, а в п'яти обласних центрах їх досі не призначили, виникне питання (навіть якщо Київ не чіпати, оскільки там є рішення КС), чому чотири обласних центри не мають обраних міських голів. Тому якщо вже призначати, то всюди. Але я думаю, що Партія регіонів буде тягнути і не призначати вибори в Одесі вже до 2015 року таким же чином, як вона робить це в інших містах", - вважає Черненко.

Нагадаємо, 31 жовтня Олексій Костусєв подав заяву про складання повноважень Одеського міського голови. 

Заяву Костусєва депутати міськради розглянуть на черговій сесії 4 грудня, якщо секретар міськради Олег Бриндак не призначить позачергове засідання.