НОВИНИ

Янукович: активізація економіки компенсує нам втрати, які ми маємо вже в цьому році

Реалізація програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки дозволить компенсувати економічні втрати, що накопичилися за поточний рік. Про це 2 квітня заявив президент Віктор Янукович на засіданні Комітету економічних реформ.

"Активізація економіки, яку ми плануємо, безумовно, компенсує нам ті втрати, які ми маємо вже в цьому році, з початку року", - сказав Янукович.

Говорячи про економічнe ситуаці., президент, зокрема, зазначив, що другий рік поспіль Україна збільшує внутрішній товарообіг за рахунок збільшення платоспроможності населення.

Крім того, за його словами, збільшується обсяг депозитів від населення, спостерігається позитивне сальдо в зовнішній торгівлі.

"І це також дає надію, що наші золотовалютні резерви нам вдасться, як мінімум, зберегти. А краще, безумовно, щоб ми їх покращили", - наголосив Янукович.

У зв'язку з цим, за словами президента, залишається актуальним питання збереження темпів зростання економіки.

Водночас, Янукович вважає, що через гальмування економічних реформ Україна не просувається у світовому рейтингу щодо легкості ведення бізнесу і не відповідає очікуванням світових інвесторів.

За словами Януковича, з усіх заходів, які були заплановані на 1 квартал 2013 року у сфері розвитку економіки, не було реалізовано й половини.

Найближчим часом Віктор Янукович планує надати на розгляд Верховної  Ради свої занонопректи з покращення інвестициінйого клімату у державі.

Як повідомлялось, приріст прямих іноземних інвестицій в Україну 2012 року склав $4,129 млрд, скоротившись у порівнянні з минулим роком на $431 млн, або на 10,6%.

Нагадаємо, приріст іноземних інвестицій в Україну в 2011 році скоротився у порівнянні з 2010 роком на 2,3%. У 2010 році в порівнянні з 2009-м все ж спостерігалося незначне зростання ПІІ – майже на 5%.

Останнім часом інвестори та експерти відзначають погіршення інвестклімату в Україні.

Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.