18 травня український холдинг офіційним листом повідомив "Газпрому" про те, що в 2012 році накопичення газу в українських підземних сховищах буде відбуватися винятково в обсягах, необхідних для забезпечення власних потреб України. "Нефтогаз" запропонував "Газпрому" в разі необхідності скористатися послугами українських газосховищ для виконання своїх зовнішньоекономічних контрактів і оформити відповідну додаткову угоду.

Раніше "Нафтогаз" щороку за власні кошти закуповував в "Газпрому" і закачував у ПХГ газ, що надалі в опалювальний період використовувався для поставок у Європу по контрактах "Газпрому". 

Нагадаємо, раніше про рішення закачати лише 17-18 млрд кубометрів палива (замість 21-26 кубометрів, як було раніше - ред.) повідомив начальник департаменту науково-технічної діяльності та зовнішніх зв'язків компанії "Укртрансгаз" Роман Шимко.

Як повідомлялося, компанія "Нафтогаз" має намір закупити газ для закачування в підземні сховища, продати його в наступному році європейським споживачам і заробити додаткові кошти.