НОВИНИ

Данія готова парафувати угоду про асоціацію з Україною у березні

Данія підтверджує готовність забезпечити парафування угоди про асоціацію України та Європейського Союзу у березні. Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України.

«Датське головування підтвердило готовність до забезпечення парафування Угоди про асоціацію протягом найближчих тижнів», - зазначається у повідомленні з посиланням на результати робочого візиту в Данію 5-6 березня радника президента-керівника Головного управління з міжнародних відносин Адміністрації президента Андрія Гончарука.

Гончарук під час зустрічей у Копенгагені з постійним державним секретарем офісу прем'єр-міністра Данії Ульріком Кнудсеном, радником прем'єра Данії у європейських справах Єнсом Кіслінгом та міністром торгівлі та інвестицій Данії Піа Олсен Дюр основну увагу приділив питанням залучення підтримки головуючої в ЄС Данії позиціям української сторони з ключових питань відносин «Україна – ЄС».

Обговорювалося також надання необхідного імпульсу подальшому розвитку україно-датської взаємодії, насамперед у торгово-економічній сфері.

Говорячи про перспективи укладення угоди про асоціацію, Гончарук, зокрема, зазначив, що, з огляду на стратегічне значення й надзвичайну важливість цього документа як для України, так і для Євросоюзу, сторони мають докласти всіх зусиль для якнайшвидшого парафування угоди та її підписання до кінця 2012 року.

«У свою чергу датська сторона з розумінням поставилася до аргументації Києва щодо безпідставності ув'язки питання підписання угоди про асоціацію з окремими внутрішньополітичними подіями в нашій країні», - підкреслюється у повідомленні.

Радник президента також проінформував співрозмовників про хід внутрішніх реформ в Україні, зокрема реалізованих у контексті євроінтеграційного курсу України.

Нагадаємо, 5 березня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що ЄС підтвердив намір парафувати угоду про асоціацію до кінця першого кварталу.

Водночас зовнішньополітичні відомства Швеції, Великобританії, Польщі, Чехії та Німеччини вважають процес підписання та ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС заблокованим через незадовільний, на їхню думку, стан демократії в Україні.

19 грудня 2011 року на саміті «Україна-ЄС» було оголошено про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію України і ЄС.

Раніше Міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський заявив, що парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС може відбутися вже до кінця березня.