НОВИНИ

На місці Десятинної церкви збудують храм УПЦ МП за 100 млн

Два проекти, які виграли за результатами голосування щодо проекту забудови території Десятинної церкви, цілком влаштовують представників УПЦ МП. На будівництво храму планують потратити 100 млн грн. Про це в коментарі Тижню заявив намісник Свята Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря архімандрит Гедеон (Харон).

«Ми обрадувані і дякуємо Богу за ці результати. Концепція церкви завжди полягала в тому, що має бути храм-музей. Зокрема, на фундаменті Десятинної церкви, як сучасний світ будує, повинен бути музей, а наверху – собор. Це наш проект. І промислом Божим так воно і сталося, що виграли два проекти. Один – «чистий» проект без храму – для музеєфікації церковних залишків, а другий – концептуальний проект самого собору – того «красавца» білокам’яного, біломармурового із золотими куполами. У результаті, всі задоволені – і археологи, і архітектори. Бог дав так, що виграли саме ці дві концепції і храму, і музею. Тепер ці дві групи повинні об’єднатися, згідно із законом України, створити одну робочу групу і разом йти до торжества православ’я і до слави України», – зазначив священик.

За словами архімадрита, кошти на церкву повинна виділити держава та зібрати громада.

«Храм потрібно збудувати за кошти православних віруючих, тому що так будуються всі церкви. І це стосується не тільки громадян України, але й інших країн. Однак і держава повинна дати грошей, бо радянська влада нечестива колись зруйнувала (Десятинну церкву – Ред.)», – додав архімадрит.

За приблизними підрахунками храм обійдеться у 100 млн грн.

«Важко сказати, скільки потрібно буде на побудову храму. Ми хотіли би, щоб він був із білого мармуру. За приблизними підрахунками це буде коштувати десь 100 млн гривень», – стверджує священик.

Нагадаємо, як повідомив глава постійної комісії Київради з питань культури і туризму, депутат від БЮТ Олександр Бригинець, за результатами голосування щодо проекту забудови території Десятинної церкви переможцями оголошені два проекти.

17 травня лічильна комісія журі, яке обирає переможця конкурсу на кращий проект музеєфікації Десятинної церкви, відмовлялася оголошувати результати голосування.

Раніше у ЗМІ з’явилась інформація про можливу побудову храму Української православної церкви Московського патріархату на фундаменті Десятинної церкви.

Нагадаємо, влада Києва оголосила конкурс на кращу концепцію відновлення Десятинної церкви з 25 лютого до 25 квітня 2011 року. Міністр культури Михайло Кулиняк заявляв, що на території залишків Десятинної церкви не планується будівництво нових церков, тільки музеєфікація залишків.

Але настоятель незаконно збудованої каплиці на Старокиївській горі Гедеон хвалився, що держава виділяє гроші на забивання бетонних паль в древній фундамент Десятинної церкви і запевняє, що «наверху» вопрос уже решен».