НОВИНИ

Авіаудари по найманцях "Вагнера" у Сирії. РосЗМІ назвали причини інциденту

За даними ЗМІ, місцеві "великі підприємці, які підтримують Башара Асада" хотіли захопити родовища, які контролюють союзники США.

У Сирії урядові структури спробували захопити родовища нафти і газу, які контролюють курди, це і стало причиною авіаудару США, унаслідок якого загинули російські найманці нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер". Про це пише російське видання "Коммерсантъ", з посиланням на російське військовий джерело.

 

Зазнається, що місцеві "великі підприємці, які підтримують Башара Асада" хотіли захопити родовища, які контролюють союзники США. Згідно з повідомленням, участь у наступі взяли урядові структури, а також ISIS Hunters – "мисливці на ІДІЛ", посилені найманцями "ПВК Вагнера".

 

У матеріалі відзначається, що російське командування в Сирії дозвіл на наступ не давало. За інформацією газети, у загоні ПВК, який потрапив під обстріл, було близько 600 осіб зі стрілецькою зброєю, артилерією і танками, більшу частину групи становили російськомовні бійці.

 

"По суті, це посилений батальйон, але в "ПВК Вагнера" це називається загоном. Жодних ПЗРК, ніякої підтримки з повітря у них не було, і ніхто її не обіцяв. Увесь розрахунок був на те, що після артобстрілу наші швидко візьмуть штурмом цей завод, курди покидають зброю. А американці вже не будуть бити по своїм, коли зав'яжеться ближній бій", – йдеться в повідомленні.  

 

Крім того, у виданні додали, що до початку бойових дій була розгорнута лише половина загону, а інші найманці перебували в бронемашинах, у восьми кілометрах на схід від лінії розмежування між силами, що підтримують режим Асада, і опозиційними "Сирійськими демократичними силами".

 

Нагадаємо, 8 лютого  міжнародна коаліція під керівництвом Сполучених Штатів у Сирії завдала авіаудару внаслідок якого загинули понад 100 бійців війська Асада. Зазначається, що з боку коаліції поранень та втрат не було. Зокрема, в наступі на Сили демократичної Сирії (SDF) брали участь близько 500 осіб, які підтримувались артилерією, танками, ракетними системами та мінометами. Сили Асада найімовірніше намагалися захопити нафтові родовища у Хушамі, які були основним джерелом доходів Ісламської держави з 2014 по 2017 рік.