НОВИНИ

У Держдепі США закликали звільнити українських заручників у форматі "всіх на всіх"

Раніше у посольстві заявили, що США очікують на звільнення решти заручників та виконання Мінських угод у 2018 році.

Державний департамент США закликав провести звільнення заручників за формулою "всіх на всіх". Про це йдеться у заяві Держдепу США.

"Цей обмін є кроком до імплементації Мінських угод. Ми знову закликаємо усі сторони повністю виконати взяті ними на себе зобов'язання щодо Мінських угод, включно з реальним обміном затриманими за формулою "всіх на всіх"; повним припиненням вогню; відведенням важких озброєнь; забезпеченням безпечного доступу спеціальній спостережній місії ОБСЄ; гуманітарним доступом до зони конфлікту", - йдеться у заяві.

Як відомо, раніше у посольстві заявили, що США очікують на звільнення решти заручників та виконання Мінських угод у 2018 році.

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» - поблизу Горлівки, на окупованій території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку. Інші відмовилися від обміну з низки причин. Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.

Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.