НОВИНИ

Конфлікт правоохоронних відомств. У МВФ закликали зупинити атаку на НАБУ

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард при цьому нагадала про необхідність створення антикорупційного суду в Україні.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала українську владу захистити незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це повідомляється на сайті МВФ, де розмістили текст заяви.

Лагард заявила, що вона "глибоко занепокоєна останніми подіями в Україні, які здатні відмотати назад прогрес, досягнутий раніше у створенні незалежних органів з протидій корупції високого рівня, в тому числі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)".

За її словами, боротьба з корупцією лишається ключовою вимогою не лише західних партнерів, але також українського суспільства.

"Ми також наполегливо закликаємо владу показати швидкий прогрес щодо законодавства, яка має запустити роботу незалежного Антикорупційного суду, у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи. Створення суду є суттєвою умовою для винесення таких рішень у корупційних справах високого рівня, які заслуговували б на довіру", – йдеться у заяві Лагард.

Раніше речник Міністерства закордонних справ Великої Британії заявив, що втручання у діяльність Національного антикорупційного бюро - це тривожний знак, що ставить під загрозу майбутнє незалежних антикорупційних розслідувань в Україні. 

Також у Державному департаменті США висловили занепокоєння через зрив правоохоронцями спецоперації Національного антикорупційного бюро та заявили, що такі дії "підривають незалежність антикорупційних інституцій".