НОВИНИ

Найманців з РФ після Донбасу й Сирії відправляють до Судану - ЗМІ

Російські найманці, які раніше воювали на сході України і в Сирії, передислоковані в Судан.

Бійці російських приватних військових компаній (ПВК), які раніше воювали на сході України і в Сирії, беруть участь у збройному конфлікті у Судані. Про це розповіли російській службі BBC ветерани кампаній і керівник ПВК.

За даними агентства, російські ПВК підтримують сторону президента Судану Омара аль-Башира, який напередодні відвідав Росію з офіційним візитом і провів переговори з президентом Володимиром Путіним.

"Я чув, що люди туди поїхали і вже навіть повернулися з важкою формою малярії", – заявив керівник приватної військової компанії РСБ-Груп Олег Криницин, додавши, що його співробітники до Судану не поїхали і "знаходяться на місцях своєї дислокації".

При цьому інформацію про російських найманців в Судані також підтвердив ще один співробітник ПВК, який воював в Сирії і на Донбасі. 

Слід додати, що громадянська війна в Судані триває з 2013 року, після того як в 2011 році незалежність проголосила південна частина країни. У Південному Судані розміщені частини міжнародних миротворців чисельністю 12 тисяч осіб. Своїх військовослужбовців до складу контингенту виділяють країни Африканського союзу.

Офіційно Росія не визнає участь у конфлікті. Однак зовсім нещодавно до Росії вперше приїхав президент Судану Омар Башир, якого звинувачують Міжнародним кримінальним судом у геноциді під час конфлікту в суданському регіоні Дарфур. Він зустрівся з президентом РФ Владіміром Путіним і заявив, що його країна потребує захисту "від агресивних дій США". Відповідаючи на питання журналістів про висунутих проти Башира звинуваченнях, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков відповів: "Він легітимний президент Судану".

Як повідомлялось, на початку жовтня голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив про встановлення українською спецслужбою участі російської так званої "Приватної військової компанії "Вагнера" ​​на чолі з Дмітрієм Уткіним у конфліктах на Донбасі з 2014 року, а пізніше і в Сирії. На початку листопада СБУ оприлюднила докази про злочини бойовиків так званої приватної військової компанії "Вагнера" на Донбасі.