НОВИНИ

У Польщі застерегли США про небезпеку "Північного потоку-2"

Заступник глави МЗС Польщі Марек Магеровський застеріг США, що будівництво "Північного потоку-2" становить небезпеку для регіону Центрально-Східної Європи.

Заступник глави МЗС Польщі Марек Магеровський застеріг Вашингтон, що будівництво "Північного потоку-2" становить небезпеку для регіону Центрально-Східної Європи. Про це він заявив під час триденного візиту до США, передає РАР.

"Під час зустрічі з американськими законодавцями на завершення свого візиту заступник глави польської дипломатії застеріг від загроз, які становлять для Польщі плани будівництва в Балтійському морі газопроводу "Північний потік-2" з Росії до західної Європи", - йдеться у повідомленні.

Магеровський підкреслив, що блокування "Північного потоку-2" є “пріоритетом польського уряду”. Він висловив сподівання, що реалізація цього закону зможе заблокувати реалізацію проекту.

Зазначається, що це питання назаразі є актуальним в американському Конгресі, оскільки законодавці висловлюють занепокоєння зволіканням адміністрації президента США з накладенням санкцій на Росію.

Санкції у відповідності до закону "Щодо протидії санкціями американським супротивникам" (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act) мали вступити в силу до 1 жовтня після його підписання президентом США 2 серпня. Цей закон передбачає загострення діючих санкцій проти російських енергетичних компаній, що потенційно могло б заблокувати реалізацію проекту "Північний потік-2".

Як повідомлялось, Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо Nord Stream 2 ("Північний потік"-2) і впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.