НОВИНИ

У Європарламенті заявили, що ніхто в Європі не визнає Каталонію

На думку президента Європейського парламенту Антоніо Таяні, жодна країна Європи не визнає незалежність Каталонії від Іспанії.

Президент Європарламенту Антоніо Таяні заявив, що жодна країна Європи не визнає незалежність Каталонії від Іспанії. Про це він розповів в інтерв’ю радіостанції Cadena Cope.

"Для каталонського уряду було б добре не проголошувати незалежність, тому що ніхто не зацікавлений у незалежності Каталонії, ніхто в Європі не визнає незалежність Каталонії", - наголосив Таяні.

При цьому він наголосив, що вихід з кризи необхідно знайти у межах іспанського законодавства та іспанської конституції.

"Каталонія є іспанською проблемою, а не європейською проблемою. Європа виступає за діалог, але це – проблема Іспанії", - зауважив глава Європарламенту.

Як повідмолялось, уряд Іспанії вирішив у суботу, 21 жовтня, застосувати статтю 155 Конституції, що обмежує самоуправління Каталонії

Раніше видання La Vanguardia повідомляло, що лідер Каталонії Карлес Пучдемон оголосить про остаточну незалежність регіону, якщо влада Іспанії відхилить пропозицію діалогу та застосує статтю 155 Конституції, що обмежує самоуправління регіону.

Нагадаємо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. 10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". Згодом урядовці Іспанії на зустрічі з представниками опозиції домовилися внести зміни до Конституції країни, щоб вирішити ситуацію з наміром Каталонії вийти зі складу Королівства.