НОВИНИ

У мережі з'явився запис "акустичної атаки" на американських дипломатів на Кубі

На записі чутні високочастотні звуки, які, на думку авторів публікації, нагадують звучання цвіркунів.

Аудіозапис ймовірної "акустичної атаки" на дипломатичних представників США на Кубі оприлюднило агентство  Associated Press.

Згідно з повідомленням, записи безпечні для слухачів, оскільки не містять звуків, які можуть завдати шкоди під час прослуховування на телефонах чи комп'ютерах. Який пристрій виробляв оригінальний звук — невідомо.

На записі чутні високочастотні звуки, які, на думку авторів публікації, нагадують звучання цвіркунів. Звуки мають різні відтінки і деякі з них навіть нагадують "дряпання нігтями по класній дошці".

Зазначається, що аудіозапис складається з понад 20 різних частот, а сам звук генерується імпульсами різної довжини, від двох секунд до кількох хвилин.

За інформацією, дипломати, які зазнали впливу невідомих звуків, підтвердили, що на записі саме ті звуки, які вони чули на Кубі.

Агентство АР зазначає, що джерело підозрілих звуків невідоме, записи були направлені на аналіз Військово-морським силам США, які мають передові можливості для аналізу акустичних сигналів, а також в спецслужби. При цьому, експерти поки не змогли точно визначити, що призвело до травм персоналу.

Прес-секретар держдепартаменту Хізер Нойерт не прокоментувала оригінальність стрічки.

Як повідомлялося, 17 вересня Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати Америки розглядають питання про закриття свого посольства в столиці Куби, Гавані, через низку нез'ясованих інцидентів, які завдають шкоди здоров'ю американських державних службовців у тій країні.

На початку вересня Державний департамент США повідомив, що інциденти «акустичних атак» на американських дипломатів у Гавані продовжувались у серпні. Тоді Держдепартамент заявив, що слідство в цій справі за участю Федерального бюро розслідувань продовжується, і кожен з випадків вивчається після отримання нової інформації. До того часу було підтверджено, що вони мали вплив на здоров’я 19 американських державних службовців. Профспілка, яка представляє інтереси американських дипломатів, висловила занепокоєння з приводу серйозності симптомів «акустичного переслідування». Два американські дипломати в результаті атаки зазнали довготермінової шкоди для здоров’я, вони втратили слух і не змогли повернутися до праці на Кубі.

Крім того, Міністерство закордонних справ Канади повідомило, що у одного з канадських дипломатів, який працює на Кубі, виявлені ті ж симптоми таємничої втрати слуху, про які раніше завили американські дипломати.