НОВИНИ

Фірма, яку підозрюють у розкраданні коштів Міноборони, хотіла продавати паливо Нацполіції

За словами Шевченка, представники цієї фірми використовували всі можливі механізми до спонукання укладанню договорів, зокрема – шляхом блокування закупівлі, оскарження її результатів в Антимонопольному комітеті тощо.

Національна поліція України відмовила представникам ТОВ "Трейд Коммодіті" в укладанні сумнівних договорів по закупівлі нафтопродуктів. Про це повідомив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко в Facebook.

"Навіть незважаючи на неодноразові спроби блокування закупівлі та оскарження результатів торгів, надто заманлива і наполеглива пропозиція була остаточно відхилена на початку цього тижня. Вдалося вчасно розгледіти її потенційно корупційний характер", - написав Шевченко.

Формально було відмовлено через істотну невідповідність тендерної документації чинному законодавству. Внаслідок принципової позиції МВС України і Нацполіції не допущено витрати 380 мільйонів гривень з бюджету.

Для забезпечення невідкладних потреб у службовій діяльності Національна поліція в установленому законодавством порядку проводила у вересні 2017 року закупівлю бензинів А-92, А-95 і дизельного палива.

Як пояснив Шевченко, за результатами аукціону в електронній системі Prozorro найнижчу ціну для всіх марок бензинів і дизельного палива запропонувало товариство з обмеженою відповідальністю «Трейд Коммодіті». Компанія не була раніше відомою і з 2016 року почала розростатися на паливному ринку і отримувати великі замовлення на постачання палива, зокрема від державних підрядників.

За його словами, цей учасник подав документи до процедури закупівлі за схемою, раніше апробованою і впровадженою у кількох державних замовників. Суть її полягає в зниженні під час електронного аукціону ціни на бензини (дизпаливо) до рівня значно нижчого за ринкові ціни, що не можуть собі дозволити інші учасники тендеру на кшталт відомих постачальників ОККО чи WOG.

Читайте також: Порошенко прокоментував затримання посадовців Міноборони, підозрюваних у розкраданні коштів

"Після укладання договору про закупівлю представники ТОВ дуже швидко (подекуди неодноразово) зверталися до замовника з вимогою про підвищення ціни на поставлені нафтопродукти. Така вимога була обумовлена тим, що діюча за договором ціна є нижче ринкової. При цьому згода державного органу на підняття вартості бензину (дизеля) та внесення змін до договору могла призвести до вкрай негативних наслідків", - зазначив Шевченко.

Усвідомлюючи всі ризики такої ситуації, а також те, що подані ТОВ документи у складі тендерної пропозиції істотно не відповідали вимогам документації згідно із законодавством, Нацполіція відхилила пропозицію ТОВ "Трейд Коммодіті" за всіма лотами та не допустила укладання з ним договорів на поставку нафтопродуктів.

"Протягом вересня – початку жовтня представники цієї фірми викручували руки Нацполіції: використовували всі можливі механізми до спонукання укладанню договорів, зокрема – шляхом блокування закупівлі, оскарження її результатів в Антимонопольному комітеті тощо. Не на тих напали", - підсумував речник МВС.

Нагадаємо, НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів  МОУ  Володимира Гулєвича, службовця відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівника Департаменту внутрішнього аудиту МОУ за підозрою в розтраті державних коштів у сумі майже 150 млн грн. Корупційні схеми були пов’язані із закупівлею палива для оборонного відомства.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що вимагатимуть арешту підозрюваних на 2 місяці із можливістю застави в розмірі третини від суми розтрати.

Згодом директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що засідання суду щодо обрання запобіжного заходу затриманим високопосадовцям Міністерства оборони України відбудеться у четвер, 12 жовтня. Він також зазначив, що розслідування може закінчитися протягом чотирьох місяців.

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру чотирьом посадовцям Міністерства оборони України, яких затримали за підозрою в корупції. 

За інформацією ЗМІ, посадовці компанії "Трейд Коммодіті", яких підозрюють у причетності до розкрадання, втекли напередодні затримання.