НОВИНИ

В Іраку суд видав ордер на арешт організаторів референдуму в Курдистані

Вирок був винесений після того, як Рада національної безпеки подала позов про те, що референдум суперечить рішенню вищого федерального суду.

Суд в Іраку видав ордер на арешт голови та двох членів комісії, яка організувала референдум про незалежність Курдистану. Про це в середу, 11 жовтня, повідомляє AFP.

"Іракський суд видав розпорядження про арешт організаторів референдуму за незалежність курдів, повідомляють судові органи", - йдеться у повідомленні.

 

 

За інформацією Independent, ухвала суду стосується членів комісії, які контролювали референдум щодо курдської незалежності.

"Вирок був винесений після того, як Рада національної безпеки подала позов про те, що референдум суперечить рішенню вищого федерального суду", - зазначив представник Верховної судової ради Іраку Абдель Байракдар.

Нагадаємо, референдум про незалежність Іракського Курдистану пройшов в регіоні 25 вересня. Проти його проведення, крім центральної влади країни, виступили США, Іран і Туреччина. Напередодні референдуму Іран і Туреччина закрила кордон з регіоном.

Виборча комісія заявила, що 92% з 3,3 мільйона курдів та не-курдів, які віддали свої бюлетені, підтримали відокремлення від Іраку. Оголошення результатів відбулося попри заклик прем'єр-міністра Іраку Гайдера аль-Абаді, який виступив за "скасування" підсумків цього опитування й діалог "в рамках конституції".

Згодом у ЗМІ повідомили, що Іракський Курдистан вирішив провести президентські та парламентські вибори 1 листопада.