НОВИНИ

У Раді Європи розробили механізм для зняття санкцій з РФ - ЗМІ

Приховані наміри керівництва РЄ були розгадані депутатами й ініціатива вже зіткнулася з жорстким опором.

Механізм, який дозволить зняти санкції з РФ і повернути російську делегацію у ПАРЄ, було підготовлено у Раді Європи. Про це повідомляє "Українська правда".

Зазначається, що йдеться про резолюцію, співавтором якої є Мікеле Ніколетті, майбутній президент ПАРЄ, який обійме цю посаду в січні. У документі, голосування за який має відбутися в середу ввечері, містяться норми, здатні призвести до скасування санкцій проти РФ.

"Документ пропонує ПАРЄ та Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) "гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах". Це означає, що всі обмеження, накладені на росіян в ПАРЄ, мають бути скасовані – бо в КМРЄ санкцій проти РФ немає", - зазначає видання.

При цьому іншого шляху гармонізації, тобто накладення на Росію санкцій КМРЄ, немає. Так, в останні кілька десятиріч Комітет міністрів не позбавляв права голосу жодну країну.

Зазначається, що приховані наміри керівництва РЄ щодо повернення Росії були розгадані депутатами і ініціатива вже зіткнулася з жорстким опором.

"Українська та декілька інших делегацій вже зареєстрували поправки, які видаляють з документа згадки про "гармонізацію" і тому подібне. Хоча треба бути свідомим того, що прибічники повернення Росії нині сильніші, ніж будь-коли за останні три роки", - додає видання.

Як повідомлялося, 15 вересня офіційний журнал Європейського Союзу опублікував рішення про продовження санкцій проти фізичних осіб і компаній, дії яких підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

14 вересня, Рада ЄС продовжила до 15 березня 2018 року санкції щодо 149 фізичних та 38 юридичних осіб, які причетні до порушення територіальної цілісності і суверенітету України.