НОВИНИ

Російські хакери використовують антивірус Kaspersky для пошуку секретних документів - NYT

До відповідного висновку дійшли працівники ізраїльської розвідки, які відстежують діяльність хакерів з РФ.

Російські хакери використовували програмне забезпечення IT-компанії "Лаборатория Касперского", яке, в тому числі, було встановлене на комп'ютерах американських урядових структур, для викрадення секретних документів Агентства національної безпеки США. Про це повідомляє видання The New York Times.

Зазначається, що до відповідного висновку дійшли працівники ізраїльської розвідки, які відстежують діяльність хакерів з РФ.

Так, ізраїльська розвідка ще два роки тому зламала систему російської компанії та виявила, що хакери використовують антивірус для пошуку кодових назв програм американської розвідки.

Видання наголошує, що після цього представники Ізраїлю повідомили владі США про проникнення росіян в американські комп'ютерні мережі, що лише минулого місяця призвело до розпорядження усунути програмне забезпечення "Лаборатория Касперского" з усіх урядових комп'ютерів у США.

Вказано, що хакерам з РФ вдалося заволодіти секретними документами Агентства національної безпеки США, які співробітник цього відомства зберігав на домашньому комп'ютері, на якому був встановлений антивірус Kaspersky.

"Які ще американські секрети російські хакери могли зібрати з різних відомств, перетворивши програмне забезпечення "Лаборатории Касперського" на щось на зразок Google для пошуку секретної інформації, наразі не є загальновідомим", - повідомляє NYT.

При цьому в Агентстві національної безпеки США та у Білому домі відмовились коментувати цю ситуацію, також не вдалось отримати коментар від посольств Ізраїлю та Росії у США.

Як повідомлялося, Російську Федерацію запідозрили у зломі смартфонів військовослужбовців НАТО, щоб отримати оперативні дані і залякати солдатів,

В середині вересня Сенат США проголосував за заборону використання програмного забезпечення "Лабораторії Касперського" федеральними установами, пославшись на те, що ця компанія може бути інструментом Кремля і нести загрозу для національної безпеки.

Раніше Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило державним установам країни користуватися програмним забезпеченням російської "Лабораторії Касперського" через побоювання, що ця компанія "може бути пов'язана з організованим іншою державою кібершпіонажем". 

Нагадаємо, адміністрація президента США виключила російську «Лабораторію Касперського» з двох списків схвалених постачальників послуг та програмного забезпечення для урядових установ.