НОВИНИ

Президент Каталонії попросив парламент відкласти оголошення незалежності

Пучдемон вирішив зберегти діалог із центральною владою.

Президент Каталонії Карлес Пучдемон в своєму виступі перед парламентом автономії ввечері, 10 жовтня, звернувся з проханням відкласти розгляд питання про незалежність. Таке рішення він обґрунтував наміром зберегти діалог із центральною владою, передає El Mundo.

Читайте також: Світ про референдум у Каталонії: одне з найважчих випробувань іспанської демократії з часів диктатури Франко

Нагадаємо, раніше передбачалося, що іспанська поліція готова негайно затримати лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, якщо він оголосить незалежність автономії від Іспанії.

8 жовтня в центрі Барселони відбувся мітинг на підтримку єдності Іспанії, на який, за даними правоохоронців, прийшли близько 350 тисяч людей.

Як відомо, 1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення.