Президент Литви Даля Грібаускайте запропонувала Європейській комісії вимагати від російського Газпрому компенсувати фінансові збитки країнам Євросоюзу, які постраждали від монополії концерну. Про це вона заявила в ході зустрічі з єврокомісаром з питань конкуренції Маргрете Вестагер у вівторок, 9 жовтня.

"Президентка закликала Єврокомісію домагатися того, щоб державам, які  постраждали від монополії  Газпрому, у тому числі і Литві, були компенсовані фінансові збитки, і забезпечити, щоб в майбутньому застосовувалися ціни, які базуються на чесній ринковій конкуренції і відображають реальну ситуацію на ринку", - йдеться у заяві адміністрації президентки Литви.

Як повідомлялося, Європейська комісія вирішила заблокувати інвестиції Газпрому за допомогою зміни газової директиви. У кінці листопада Єврокомісія повинна оприлюднити перегляд відповідної директиви, щоб правила так званого третього енергетичного пакета охоплювали такі проекти, як "Північний потік-2".

Нагадаємо, Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо Nord Stream 2 ("Північний потік"-2) і впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

У Європейському парламенті 13 вересня закликали зупинити російський проект з будівництва газопроводу "Північний потік-2". При цьому лідер найбільшої політичної групи європейських народників Манфред Веббер (Німеччина) зауважив, що "Північний потік-2" є не економічним, а політичним проектом. 

Також уряд Данії підготував і направив на обговорення законопроект, який зможе заборонити будівництво газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни.