НОВИНИ

СБУ: Російські спецслужби намагалися завербувати українського заробітчанина

За даними спецслужби, чоловік повинен був надати відомості про засоби захисту державного кордону України, розміщення військових об’єктів тощо.

Працівники Служби безпеки України  встановили, що українця, який перебував на заробітках у Росії, завербували російські спецслужби під тиском погроз щодо відповідальності за порушення правил перебування у Росії. Про це в понеділок, 9 жовтня, повідомила прес-служба відомства.

«Погрожуючи кримінальним переслідуванням за нелегальне працевлаштування, представники ФСБ змусили заробітчанина повернутися в Україну та зібрати інформацію про кількість особового складу і техніки українських військових підрозділів в прикордонних з Росією районах», – йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається, що мешканець Чернігівської області повинен був надати відомості про засоби захисту державного кордону України, розміщення військових об’єктів та конфіденційні дані співробітників українських правоохоронних органів.

Натомість після повернення в Україну чоловік сам прийшов до СБУ та повідомив про обставини вербування російськими спецслужбами.

Українські спецслужби врахували той факт, що він не виконав завдання ФСБ РФ та добровільно з'явився до органів державної влади, тому суд звільнив його від кримінальної відповідальності.

Як повідомлялося, 16 серпня правоохоронці викрили працівницю херсонського Управління СБУ на співпраці з ФСБ РФ. Зазначається, що жінка передавала представнику російських спецслужб службову інформацію з обмеженим доступом.