НОВИНИ

Меркель офіційно оголосила про коаліційні переговори

За словами канцлерки Німечиини, коаліційні переговори з Вільною демократичною партією і Зеленими будуть складними.

У суботу, 7 жовтня, канцлерка Німеччини Ангела Меркель вперше офіційно оголосила, що християнські демократи вестимуть коаліційні переговори з Зеленими та Вільною демократичною партією. Про це повідомляє Deutsche Presse-Agentur.

Так, під час виступу на загальнонімецькому з'їзді молодіжної організації при блоці ХДС/ХСС у Дрездені вона зазначила, що це будуть складні перемовини, але йдеться про те, щоб сформувати надійний уряд. 

"Я воліла б, щоб вона (коаліція. - ред.) стала реальністю", - визнала політик.

Щодо мети переговорів канцлерка вказала на необхідність "втілити в життя" те завдання, яке її політична сила отримала від виборців.

При цьому партію Християнсько-соціальний союз (ХСС) Меркель закликала піти на компроміс навколо суперечки щодо верхньої межі кількості біженців, додавши, що питання щодо самої коаліційної угоди вирішуватимуться на спеціальному з'їзді ХДС. 

Нагадаємо, вранці в понеділок, 25 вересня, у Німеччині оприлюднили попередні офіційні результати виборів до Бундестагу. Консервативний блок у складі Християнсько-соціального союзу (ХСС) і Християнсько-демократичного союзу (ХДС) набрав 33%, у Соціал-демократичну партію Німеччини на чолі з Мартіном Шульцем - 20,5% голосів. Обидві партії зазнали помітних втрат у порівнянні з підсумками виборів в 2013 році. На третьому місці - правопопулістського "Альтернатива для Німеччини" з 12,6% голосів.