НОВИНИ

Фігурантам "справи кримських диверсантів" Панову й Захтею продовжили арешт

Засідання відбувалися в закритому режимі.

Підконтрольний окупантам Верховний суд Криму продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою фігурантам "справи українських диверсантів" Євгену Панову і Андрію Захтею ще на 2 місяці, до 9 грудня. Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

"Засідання відбулося в закритому режимі, суд видав з цього приводу ухвалу. Але разом із тим суддя задовольнив клопотання захисту про публічне виголошення рішення", – розповів виданню адвокат Євгена Панова Сергій Легостов.

Адвокат також розповів, що клопотав, щоб Панова під час засідання не тримали в клітці, але суд вирішив, що це не його компетенція.

Крім того, за словами Легостова, керівництво СІЗО обмежує його підзахисного у праві на отримання інформації.

"Не так давно я передавав у СІЗО на ім'я Панова кілька газет, але станом на сьогоднішній день газет він так і не отримав. Їх фактично обмежують в інформації. Газети, які передає адвокат – крадуть. Підписки не дають. А літератури в СІЗО дуже мало, хіба що релігійна", – додав Легостов.

Засідання щодо продовження запобіжного заходу Андрію Захтею також відбувалося в закритому режимі, його інтереси представляв адвокат за призначенням.

Згідно інформації на сайті так званого Верховного суду Криму, рішення про продовження запобіжного заходу винесла суддя Міхалькова Олена Олександрівна.

Читайте також: Диверсанти на папері

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою. У цій справі затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами. У липні російський "Коммерсант" із посиланням на адвоката Алєксандра Попкова повідомив, що Захтей уклав угоду зі слідством.

На початку березня адвокат Алєксандр Попков повідомляв, що Захтей направив в управління ФМС Росії по Криму заяву про відмову від російського громадянства. У Захтея також є громадянство України. Закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє обвинуваченим у кримінальних справах відмовлятися від громадянства.

У липні видання QirimInfo з посиланням на джерела повідомило, що Захтея позбавили російського громадянства, оскільки планують висунути йому обвинувачення в зберіганні зброї і підробці документів (російського паспорта).