НОВИНИ

У Генштабі заявили, що близько половини боєприпасів в Україні зберігаються під відкритим небом

Мова йде в тому числі й про системи залпового вогню "Град", які мають надто великі розміри, тож складів для них не вистачає.

В Україні близько половини боєприпасів зберігаються в арсеналах на відкритих майданчиках. Про це заявив начальник Генерального штабу Віктор Муженко, передає LIGA.net.

За його словами, 50% боєприпасів зберігаються в закритих комплексах - як підземних, так і наземних. Все інше зберігається під відкритим небом. Мова йде в тому числі й про системи залпового вогню "Град", які мають надто великі розміри, тож складів для них не вистачає.

Муженко також додав, що найбільш небезпечні боєприпаси, такі як "Смерч" і "Ураган", знаходяться в закритих сховищах - у підземних і наземних комплексах.

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що наступного тижня відбудеться засідання Ради національної безпеки та оборони України з приводу безпеки складів із боєприпасами.

У Вінницькій області пізно ввечері 26 вересня сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт. Калинівка. Прокуратура кваліфікувала подію як диверсію. За даними Генштабу ЗСУ, під час пожежі та детонації снарядів на військових складах залишилися неушкодженими 70% території арсеналу.

Генеральна прокуратура України повідомила, що наразі відпрацьовуються чотири основні слідчі версії диверсії у Калинівці.