НОВИНИ

Іран провів з Іраком спільні військові навчання біля Іракського Курдистану

За словами військових Ірану, у навчаннях на західному прикордонні країни брали участь бронетанкові, артилерійські та авіаційні підрозділи з обох країн.

Військовослужбовці Ірану провели спільні навчання зі Збройними силами Іраку на іранській території, що межує з Іракським Курдистаном. Про це повідомив командувач сухопутних сил Корпусу вартових Ісламської революції Ірану Могаммад Пакпур, передає іранське агентство ISNA.

Він заявив при цьому, що "Іран та Ірак мають спільних ворогів і мають забезпечувати безпеку своїх кордонів від загроз", але не уточнив, що саме мав на увазі.

Зазначається, що у навчаннях на західному прикордонні країни брали участь бронетанкові, артилерійські і авіаційні підрозділи з обох країн.

Також в Іракському Курдистані повідомили, що навчання відбувалися за 250 метрів від кордону.

У свою чергу речник Збройних сил Ірану Масуд Джазаєрі заявив напередодні навчань, що їх вирішили провести за результатами зустрічі чільних іранських командувачів, на якій, зокрема, "знову наголосили на територіальній цілісності і єдності Іраку і незаконності референдуму про незалежність на півночі Іраку".

Слід додати, що військові Іраку до цього також брали участь у навчаннях у Туреччині неподалік іракського кордону.

Нагадаємо, референдум про незалежність Іракського Курдистану пройшов в регіоні 25 вересня. Проти його проведення, крім центральної влади країни, виступили США, Іран і Туреччина. Напередодні референдуму Іран і Туреччина закрила кордон з регіоном.

У Білому домі своє рішення пояснили тим, що він вносить нестабільність в регіон. Офіційний представник адміністрації США зазначив, що єдиний Ірак здатний більш ефективно боротися з ісламістами і стримувати Іран.

Згодом виборча комісія заявила, що 92% з 3,3 мільйона курдів та не-курдів, які віддали свої бюлетені, підтримали відокремлення від Іраку. Оголошення результатів відбулося попри заклик прем'єр-міністра Іраку Гайдера аль-Абаді, який виступив за "скасування" підсумків цього опитування й діалог "в рамках конституції".