НОВИНИ

Суд окупованого Криму скасував вирок українцю Балуху, справу відправили на повторне розслідування

Адвокат Ольга Дінзе пояснила, що суддя мала зацікавленість у розгляді справи, таку поведінку визнали порушенням.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму скасував вирок українцю Володимиру Балуху. Про це в понеділок, 2 жовтня, у Facebook  написав активіст Українського культурного центру в Криму Михайло Батрак.

Так, суд відправив справу Балуха на повторне розслідування.

"Щойно верховний суд Криму скасував вирок Володимиру Балуху та відправив справу на нове розслідування", - написав він.

За словами адвоката Балуха Ольги Дінзе, суд залишив українському активісту запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

;

"Причина скасування вироку була в тому, що суддею було необґрунтовано розглянуто заяву про її відвід, тому що у неї була очевидна зацікавленість в розгляді цієї кримінальної справи", - пояснила правозахисниця.

Таку поведінку назвали серйозним порушенням кримінально-процесуального законодавства, тому справу повернуто в суд першої інстанції для розгляду в іншому складі суду.

Дінзе додала, якщо запобіжний захід не буде скасований, вони подадуть відповідне клопотання.

Нагадаємо, 4 серпня Роздольненський суд окупованого Криму засудив Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також зобов'язав виплатити штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, йому висунули звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів.