Вищий адміністративний суд України визнав законним указ президента Петра Порошенка про припинення українського громадянства колишнього народного депутата Андрія Артеменка. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"У задоволенні адміністративного позову (Андрія Артеменка - Ред.) ... відмовити", - оголосив головуючий суддя Ігор Олендер.

Таким чином, суд постановив повністю відмовити Артеменку в задоволенні позову, зокрема, відмовився визнати незаконним і скасувати указ президента про позбавлення його громадянства.

Нагадаємо, Державна міграційна служба підтвердила і вважає законним припинення президентом Петром Порошенком українського громадянства народного депутата Верховної Ради Андрія Артеменка. Підставою для цього стала наявність у депутата канадського паспорта. Артеменко оскаржив позбавлення його громадянства у Вищому адмінсуді.

Артеменко опинився в центрі уваги ЗМІ після того, як NYT повідомила про те, що він розробив "концепцію" укладення миру між Україною і Росією і зняття санкцій з Москви і передав її раднику президента США Дональда Трампа Майклу Флінну незадовго до його відставки. Прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду. Радикальна партія виключила Артеменка зі складу фракції, Верховна Рада позбавила Артеменка депутатського мандата.