НОВИНИ

ВАСУ визнав законним позбавлення екс-нардепа Артеменка українського громадянства

Суд визнав законним указ президента про припинення громадянства.

Вищий адміністративний суд України визнав законним указ президента Петра Порошенка про припинення українського громадянства колишнього народного депутата Андрія Артеменка. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"У задоволенні адміністративного позову (Андрія Артеменка - Ред.) ... відмовити", - оголосив головуючий суддя Ігор Олендер.

Таким чином, суд постановив повністю відмовити Артеменку в задоволенні позову, зокрема, відмовився визнати незаконним і скасувати указ президента про позбавлення його громадянства.

Нагадаємо, Державна міграційна служба підтвердила і вважає законним припинення президентом Петром Порошенком українського громадянства народного депутата Верховної Ради Андрія Артеменка. Підставою для цього стала наявність у депутата канадського паспорта. Артеменко оскаржив позбавлення його громадянства у Вищому адмінсуді.

Артеменко опинився в центрі уваги ЗМІ після того, як NYT повідомила про те, що він розробив "концепцію" укладення миру між Україною і Росією і зняття санкцій з Москви і передав її раднику президента США Дональда Трампа Майклу Флінну незадовго до його відставки. Прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду. Радикальна партія виключила Артеменка зі складу фракції, Верховна Рада позбавила Артеменка депутатського мандата.